TT-Line
TT-Line wikimedia.org/ CC BY-SA 2.5/ Wolfgang Hägele
05.10.2017

Prom Peter Pan będzie dłuższy o 30 metrów

Firma TT-Line sukcesywnie inwestuje we flotę. Jednym z najnowszych przedsięwzięć przewoźnika w ramach tych działań będzie wydłużenie promu Peter Pan. Procedura ta rozpocznie się w ciągu najbliższych miesięcy.

 

Popularny niemiecki armator zapowiedział, że jednostka Peter Pan zwiększy wkrótce znacząco oferowaną przestrzeń. Prom zostanie wydłużony o 30 metrów, dzięki temu powierzchnia ładunkowa statku wzrośnie o ok. 25 procent – do 3 tysięcy metrów. Po rozbudowie całkowita długość statku wyniesie 220 metrów.

 

Zakres planowanych prac nie ograniczy się jedynie do powiększenia jednostki. Zaplanowano również szereg optymalizacji, które mają ograniczyć zużycie paliwa i sprawić, że stanie się ona jeszcze bardziej przyjazna dla środowiska. Wydłużenie statku spowoduje oczywiście, że zmniejszy się poziom emisji szkodliwych związków w przeliczeniu na transportowaną jednostkę ładunkową. Już dziś prom Peter Pan uchodzi za statek ekologiczny. Wcześniej w tym roku zostały na nim zainstalowane cztery płuczki spalin.

 

Wprowadzone zmiany pozwolą firmie TT-Line na zaoferowanie klientom większej przestrzeni na trasach pomiędzy Niemcami a Szwecją.

 

Wszystkie zadania mają zostać wykonane w zakładach Bremerhaven na początku 2018 r.

 

 

Firma TT-Line to niemiecki przewoźnik, który realizuje rejsy na Morzu Bałtyckim. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Lubece łączy Niemcy i Polskę ze Szwecją. Z naszego kraju rejsy odbywają się ze Świnoujścia. W swojej flocie TT-Line posiada obecnie sześć nowoczesnych jednostek.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: TT-Line


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060