Stena Line
Stena Line
21.12.2017

Stena Line mocno stawia na najnowsze technologie. Jej starania właśnie doceniono

Stena Line zdobyła kolejną ważną nagrodę w tym roku. Tym razem firmę doceniono za starania na rzecz digitalizacji.

 

W trakcie uroczystej gali CIO Awards 2017, która odbyła się niedawno w Szwecji, popularny armator został nagrodzony laurem „cyfrowy projekt roku” za przedsięwzięcia realizowane przez niego w zakresie informatyzacji. Stena Line jest jednym z pierwszych na świecie armatorów, dla którego jednym z celów stało się pełne wykorzystanie potencjału, jaki daje dziś sztuczna inteligencja.

 

„Naszą przygodę związaną z cyfryzacją oraz transformacją rozpoczęliśmy dwa lata temu, a teraz stało się to centralnym punktem naszej strategii, która wprowadzi nas w przyszłość i pozwoli na zwiększenie naszej konkurencyjności” - powiedział Jari Virtanen ze Stena Line. „Chodzi tu o pracę nad automatyzacją w naszych portach oraz nad wdrażaniem cyfrowych doświadczeń na pokładach naszych promów i ekscytujące możliwości, jakie daje sztuczna inteligencja”.

 

Jak poinformowali przedstawiciele Stena Line, przyznanie tej nagrody firmie stanowi potwierdzenie, że działania realizowane przez armatora są na właściwym torze.

 

„Przyszłość zbliża się coraz szybciej i szybciej. To co wczoraj stanowiło jeszcze sferę science-fiction, dziś stanowi rzeczywistość o znaczeniu strategicznym. Nagroda Digital Project of the Year stanowi wiodący przykład tego, że najnowsze technologie mogą stanowić dźwignię, która przeobraża wszystko od technologii po biznes” - uzasadniło swój wybór jury. „Tegorocznym cyfrowym projektem jest inicjatywa AI wdrażana przez Stena Line”.

 

 

Stena Line nie ukrywa, że chce, by do 2021 r. jej działalność w pełni wspierały najnowsze rozwiązania z dziedziny sztucznej inteligencji.

 

To już kolejna w tym roku nagroda, jaką otrzymała Stena Line. Wcześniej firma otrzymała m.in. nagrodę dla najlepszego przewoźnika promowego podczas gali Northern Ireland Travel and Tourism Awards czy wyróżnienie dla najlepszej firmy promowej w czasie Travel Media Awards.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Stena Line


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060