Brittany Ferries
Brittany Ferries
25.04.2018

40 lat połączeń Brittany Ferries do Hiszpanii

Brittany Ferries już od 40 lat obsługuje połączenia pomiędzy Plymouth oraz Santander. Przewoźnik zdecydował się w związku z tym na małe podsumowanie.

 

Celebracja okrągłej rocznicy istnienia popularnego połączenia pomiędzy Wielką Brytanią a Hiszpanią odbywa się w tym tygodniu. Armator zaczął obsługiwać tę linię w 1978 r. Jej sukces pozwolił na dynamiczny rozwój połączeń z Hiszpanią. Dzięki temu z czasem ruszyły dodatkowe trasy pomiędzy tymi dwoma krajami. Pojawiły się kolejne porty: Portsmouth, Bilbao (od 2011 r.) i Poole (od 2016 – połączenie towarowe).

 

Przez 40 lat promy Brittany Ferries zawinęły do hiszpańskich portów 4 tysięcy razy, a z połączeń tych skorzystało 5,5 miliona pasażerów. Przewiezionych zostało 1,5 miliona pojazdów osobowych, kamperów oraz rowerów. Imponująco wyglądają osiągane przez przewoźnika wzrosty na tych trasach. Tylko w ciągu ostatniej dekady liczba pasażerów zwiększyła się tu o 79 procent – ze 183 578 w 2008 r. do 328 680 w 2017 r.

 

„Od nieśmiałych początków w 1973 r. Brittany Ferries zaczęło rosnąć szybko, oferując serwis łączący cztery kraje” - powiedział Christophe Mathieu z Brittany Ferries. „Dziś letnie połączenia z Hiszpanią zaliczają się do naszych najpopularniejszych przepraw” - dodał dyrektor firmy, zwracając uwagę, że coraz więcej osób docenia możliwość podróżowania do Hiszpanii innym środkiem niż samolot, bo w wielu przypadkach oznacza to pełną swobodę w odkrywaniu tego kraju.

 

 

To nie koniec rozwoju połączeń oferowanych przez Brittany Ferries do Hiszpanii. Na początku tego roku firma zapowiedziała inaugurację bezpośrednich połączeń do tego kraju z Irlandii.

 

Rezerwacji na połączenia oferowane przez Brittany Ferries, w tym również te pomiędzy Wielką Brytanią a Hiszpanią, można oczywiście dokonywać za pośrednictwem serwisu PromySkat. Serdecznie zapraszamy!

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Brittany Ferries


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060