Znamy nazwy nowych promów dla Brittany Ferries
14.06.2018

Znamy nazwy nowych promów dla Brittany Ferries

Firma Brittany Ferries musi jeszcze trochę zaczekać na nowe promy, których dostawy zagwarantowała sobie na najbliższe lata. Pilnie jednak przygotowuje się do ich wdrożenia – także od strony marketingowej. Armator ogłosił właśnie nazwy dwóch przyszłych jednostek serii E-Flexer.

 

Francuski armator otrzyma wspomniane jednostki w latach 2021-2022. Będą to nowo wybudowane promy, pozyskane na zasadzie długoterminowego czarteru od Stena RoRo. Posłużą one do obsługi połączeń pomiędzy Wielką Brytanią a Hiszpanią (będą kursować na liniach z Portsmouth do Santander oraz Bilbao). Już teraz podjęto decyzję dotyczącą ich nazw – będą nosić imiona: Galicia oraz Salamanca.

 

Są to nazwy geograficzne, odnoszące się do Galicji - położonej w północno-zachodniej Hiszpanii krainy geograficznej oraz Salamanki, czyli prowincji w zachodniej części hiszpańskiego regionu Kastylia i León. Nazwy te zostały wyłonione w drodze głosowania, które odbyło się w maju wśród pracowników Brittany Ferries.

 

„Jestem zadowolony, że wybraliśmy te piękne nazwy, które oddają cześć dwóm fantastycznym kierunkom w Hiszpanii, obsługiwanym przez Brittany Ferries” - powiedział Christophe Mathieu z Brittany Ferries.

 

 

Galicia oraz Salamanca będą mogły przyjąć na pokład po 1000 pasażerów i będą dysponować linią ładunkową o długości ok. 3 tysięcy metrów każdy. Wiadomo, że przynajmniej jeden z nich zasilany będzie paliwem LNG. Statki powstają w Chinach.

 

Galicia oraz Salamanca nie są jedynymi nowymi promami, które w niedalekiej przyszłości zasilą flotę Brittany Ferries. Już w 2019 r. armator powinien zgodnie z planem odebrać prom Honfleur, który będzie będzie obsługiwał połączenie Portsmouth-Caen.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Brittany Ferries


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060