DFDS
DFDS
25.06.2018

Dwa należące do DFDS promy zmieniają właściciela

Firma DFDS sprzedaje dwa promy. Dwie znane z obsługi rejsów na Morzu Bałtyckim jednostki staną się teraz własnością ukraińskiego armatora.

 

DFDS zawarło właśnie porozumienie z firmą Ukrferry. Na mocy umowy dwie jednostki typu ro-pax - Kaunas Seaways oraz Vilnius Seaways – staną się własnością ukraińskiego operatora. W ostatnim czasie oba statki były już eksploatowane przez Ukrferry, ale do tej pory na podstawie umowy czarterowej. Promy obsługiwały połączenia na Morzu Czarnym.

 

O pierwszym z promów było w ostatnich miesiącach głośno ze względu na imigrantów, którzy na jego pokładzie próbowali dostać się z Turcji na Ukrainę, a potem dalej na północ Europy. Ze względu na to, że nikt nie chciał ich przyjąć, „pasażerowie na gapę” przez długi czas mieszkali na pokładzie statku.

 

 

Prom Kaunas Seaways został zbudowany w 1989 r. i był eksploatowany przez Ukrferry od lipca 2015 r. Drugi z promów – zbudowany w 1987 r. Vilnius Seaways – był użytkowany przez ukraińskiego przewoźnika od czerwca 2013 r. Oba w przeszłości służyły do obsługi siatki połączeń na Morzu Bałtyckim.

 

DFDS zarobi na transakcji ok. 20 milionów koron duńskich (blisko 12 milionów złotych). Operacja ta zostanie uwzględniona w rocznym wyniku finansowym firmy.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: DFDS

 


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060