Scandlines
Scandlines
23.08.2018

Kolizja promu w Helsingborgu. Statek HH-Ferries uderzył w nabrzeże

Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem statku należącego do HH-Ferries doszło w środę wieczorem. W godzinach popołudniowych, w trakcie manewrów wykonywanych w porcie Helsingborg, prom Hamlet uderzył w nabrzeże.

 

Z ujawnionych informacji wynika, że do kolizji doszło przed 13:00. Jednostka pływająca w barwach Scandlines Helsingør-Helsingborg, w trakcie wykonywania manewrów w szwedzkim porcie, uderzyła w portową infrastrukturę z prędkością 4 węzłów (ok. 7 kilometrów na godzinę).

 

Podczas incydentu na pokładzie promu znajdowało się 113 pasażerów. Choć nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, jedną osobę zdecydowano się przetransportować do szpitala.

 

Nieco gorzej wyglądała sytuacja, gdy chodzi o prom. Oceniono, że w wyniku uderzenia naruszona została wodoszczelność jednostki. Realizacja kolejnych kursów przez statek stała się zatem niemożliwa.

 

 

W związku z tym, że uszkodzenie zostało stwierdzone jedynie nad linią wody, naprawa statku została przeprowadzona na miejscu. Dzięki temu prom był wyłączony z eksploatacji jedynie do końca dnia. Po północy prom został przywrócony na trasę. W czasie, gdy ekipa serwisowa gorączkowo usuwała uszkodzenie, załoga na pokładzie starała się uprzątnąć bałagan będący efektem zdarzenia. Porządkowanie statku zajęło 11 godzin.

 

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną incydentu. W celu zbadania jego okoliczności szwedzkie władze wszczęły śledztwo.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: hd.se


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060