Læsø Færgen
Læsø Færgen
29.04.2019

Awaria promu Læsø Færgen przedłuża się. Poważny problem dla mieszkańców

Przedłuża się naprawa należącego do Læsø Færgen promu Margrethe. To poważny kłopot dla mieszkańców wyspy Læsø, dla których komunikacja promowa jest podstawowym środkiem transportu.

 

Wcześniej zapewniano, że jednostka, która służy mieszkańcom duńskiej wyspy, zostanie przywrócona do eksploatacji w krótkim czasie. Niestety, awaria, której statek uległ 10 kwietnia, okazała się znacznie poważniejsza, niż wcześniej sądzono. To oznacza, że mieszkańcy oraz turyści podróżujący na Læsø mają do swojej dyspozycji tylko jedną, mniejszą jednostkę - Ane Læsø.

 

Do uszkodzenia statku Margrethe doszło w wyniku kolizji, która miała miejsce podczas próby wejścia do portu Vesterø. Prom uderzył w dużą skałę. Zniszczony został fragment kadłuba oraz śruba napędowa. Obecnie trwa oczekiwanie na części zamienne.

 

Władze Læsø Færgen poinformowały, że obecnie obowiązuje tymczasowy, zmieniony rozkład rejsów, który obowiązywać będzie do 6 maja. Przedstawiciele firmy przyznali, że obecnie, ze względu na ograniczone możliwości przewozowe, dostanie się na wyspę stanowi małe wyzwanie.

 

Nie są to pierwsze w ostatnim czasie kłopoty mieszkańców wyspy Læsø. Z jeszcze trudniejszą sytuacją zmagali się na początku miesiąca - awarii uległ wówczas prom Ane Læsø, który pełnił funkcję promu rezerwowego dla jednostki Margrethe, która przebywała wtedy w stoczni. W związku z tym społeczność wyspy Læsø została na chwilę odcięta od reszty świata.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: Kanal Frederikshavn, TV2


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060