Stena Line kupuje Celtic Link
photo: Celtic Link
27.02.2014

Stena Line kupuje Celtic Link

Szwedzki armator Stena Line zgłosiła ofertę zakupu irlandzkiej linii promowej Celtic Link Ferries, która operuje na połączeniu promowym Rosslare - Cherbourg.

Celtic Link oferuje obecnie trzy połączenia w tygodniu pomiędzy Irlandią a Francją, relację tę obsługuje jednostka  M/V Celtic Horizon. Prom został zbudowany w 2006 roku w stoczni Cantiere Navala Visentini, w Portoviro we Włoszech. Pełna moc silników wynosi 21600 KW, co pozwala mu rozwijać prędkość do 22,5 węzła. 2250 metrów linii ładunkowej pomieści 200 samochodów osobowych oraz 120 jednostek frachtowych, a pokład obejmuje miejsca dla do 1000 pasażerów.

Ostateczne szczegóły transakcji nie zostały jeszcze podane do publicznej wiadomości, ale jeden z przedstawicieli Stena Line powiedział, że ma nadzieję na przejęcie procedur obsługi połączenia już od końca marca.

"Przejęcie połączenia Rosslare - Cherbourg jest kluczową inwestycją w strategii Stena Line i jednym z elementów, który pomoże pobudzić i wzmocnić istniejące i nowe możliwości dla handlu i turystyki pomiędzy Irlandią i Francji oraz poza nią" -  powiedział kierownik połączeń irlandzkich w Stena Line, Ian Davies.

 

 

PromySkat

 

źródło: RTE News


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060