facebook promyskat
twitter promyskat
instagram promyskat
instagram promyskat

Popularny prom Jonathan Swift sprzedany. Z Morza Irlandzkiego na Morze Śródziemne

08/02/2018 - 19:09
Irish Ferries Irish Ferries wikipedia.org/ CC BY-SA 3.0/ relandFitzy2009

Należący do Irish Continental Group (IGC) prom Jonathan Swift, który o tej pory obsługiwał połączenia w barwach Irish Ferries, zmienia właściciela oraz obszar, na którym będzie działał. Szybki katamaran będzie teraz służył klientom firmy Baleària.

 

Baleària Eurolínias Marítimas kupiła zbudowany w 1999 r. prom za kwotę 15,5 miliona euro. Zgodnie z planem, statek ma zacząć wkrótce obsługę pasażerów na Morzu Śródziemnym. Wszystko wskazuje na to, że dla nowego operatora Jonathan Swift zacznie kursować pod koniec kwietnia 2018 r.

 

Prom zbudowany przez australijskie zakłady Austal Ships jest doskonale znany pasażerom, którzy korzystali z oferowanego przez Irish Ferries połączenia pomiędzy Dublinem i Holyhead. Jest to jednostka, która może przyjąć na pokład 800 pasażerów oraz 200 pojazdów osobowych. Cztery silniki Caterpillar 3618 pozwalają katamaranowi rozwijać prędkość 40 węzłów (74 kilometry na godzinę).

 

 

Jonathan Swift zostanie zastąpiony teraz przez prom Westpac Express, z którego na mocy umowy czarterowej korzystało do niedawna amerykańskie wojsko. Westpac Express został także zbudowany w Australii i wejdzie na trasę Dublin-Holyhead po modernizacji.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Independent.ie