Brittany Ferries
Brittany Ferries
18.01.2018

Brittany Ferries uruchamia nowe połączenie. Skorzystają przewoźnicy frachtowi oraz turyści

Brittany Ferries ogłosiło, że w ciągu najbliższych miesięcy uruchomi nowe połączenie. Będzie to pierwsze w historii bezpośrednie połączenie promowe pomiędzy Irlandią a Hiszpanią.

 

Jak wynika z zaprezentowanych właśnie planów, nowa linia ma wystartować już w kwietniu 2018 r. Wyznaczona do jej obsługi jednostka będzie kursowała pomiędzy irlandzkim Cork a hiszpańskim Santander. Połączenie będzie służyło zarówno do przewozów pasażerskich, jak i transportu ładunków.

 

Francuzki przewoźnik wybrał już prom, który będzie kursował na trasie Cork-Santander. Będzie to statek wyczarterowany od Stena RoRo, który obecnie pływa na trasach pomiędzy Włochami a Grecją. Na przyszłej trasie będzie on pływać pod nazwą Connermara. Na pokład będzie mógł przyjąć 500 pasażerów, 195 pojazdów osobowych, a dodatkowo będzie dysponował linią ładunkową o długości 2225 metrów. Na pokładzie dostępne będą liczne udogodnienia (bary, sklepy, strefa lounge), które pozwolą komfortowo podróżować pomiędzy Hiszpanią a Irlandią.

 

„To dla Brittany Ferries znaczący ruch. Pozwala bowiem zaoferować firmom przewozowym bezpośrednie połączenie do Hiszpanii, a pasażerom da znacznie większe możliwości, jeśli chodzi o wakacyjne wyjazdy z Cork” - powiedział Hugh Bruton z Brittany Ferries.

 

 

Radości z uruchomienia nowej trasy nie kryją przedstawiciele portu w Cork, którzy wyrazili nadzieję, że połączenie przyczyni się do zwiększenia ruchu pasażerskiego oraz towarowego z Cork, co jeszcze wzmocni znaczenie portu.

 

Prom Connermara zostanie wyczarterowany początkowo na dwa lata.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Brittany Ferries

 


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060