facebook promyskat
twitter promyskat
instagram promyskat
instagram promyskat

Brittany Ferries z gwarancją dofinansowania z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Pierwszy tego typu projekt

10/01/2018 - 11:32
Brittany Ferries Brittany Ferries Flensburger Schiffbau-Gesellschaft

Firma Brittany Ferries może już spokojnie czekać na dostawę swojego nowego promu. Jeszcze przed zakończeniem ubiegłego roku firma zagwarantowała sobie finansowanie inwestycji.

 

Popularny francuski przewoźnik mógł wejść ze spokojem w Nowy Rok. W połowie grudnia w Paryżu odbyła się uroczystość podpisania umowy finansowania ważnej inwestycji Brittany Ferries. Jest to jednocześnie pierwsza umowa podpisana w ramach programu Green Shipping Guarantee (GSG). W ramach tego projektu Europejski Bank Inwestycyjny ma do rozdysponowania łączną sumę 750 milionów euro.

 

Umowa podpisana w grudniu przez Europejski Inwestycyjny, bank Societe Generale oraz Brittany Ferries obejmuje gwarancję udzieloną przez Europejski Bank Inwestycyjny w wysokości 49,5 miliona euro.

 

„Finansowanie pozwoli Brittany Ferries na udoskonalenie efektywności energetycznej statków, a przez to zredukowanie wpływu na środowisko” - powiedział Pierre Moscovici, komisarz ds. ekonomicznych i finansowych, podatków i ceł w Komisji Europejskiej. „Coraz więcej i więcej projektów związanych z czystą energią będzie finansowanych w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych 2.0”.

 

 

Umowa na budowę nowego, ekologicznego promu dla Brittany Ferries została podpisana w połowie 2017 r. Zgodnie z założeniami, jednostka ma wejść do eksploatacji w kwietniu 2019 r. Będzie to statek typu dual-fuel (będzie napędzany paliwem LNG albo alternatywnie konwencjonalnym paliwem). Będzie on miał 185 metrów długości, a na pokład przyjmie 1680 pasażerów. Znajdzie się na nim 257 kabin. Będzie on też dysponował linią ładunkową o długości 2600 metrów. Będzie obsługiwał połączenie Caen-Portsmouth.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Brittany Ferries