Tallink
Tallink
27.03.2018

Wielkie zmiany w grupie Tallink. Firma wskazała nowego dyrektora generalnego

Janek Stalmeister przestaje pełnić funkcję dyrektora generalnego w grupie Tallink. Nowym CEO zostanie Paavo Nõgene, który swoją funkcję zacznie sprawować z początkiem maja.

 

Grupa Tallink w specjalnym komunikacie poinformowała o zmianach i przetasowaniach, które mają obecnie miejsce na najwyższym szczeblu. Kluczową wiadomością jest zmiana dyrektora generalnego. Od 1 maja br. na stanowisku tym zajdzie istotna zmiana, a funkcję tę na okres trzech lat obejmie Paavo Nõgene.

 

Przyszły CEO grupy Tallink od 2013 r. pełni funkcję sekretarza generalnego w estońskim Ministerstwie Kultury. Ze stanowiska tego odejdzie tuż przed rozpoczęciem pracy w grupie Tallink. W przeszłości kierował m.in. największym w Estonii teatrem Vanemuine, działał również jako prywatny przedsiębiorca. Do tej pory związany był z wieloma instytucjami kultury działającymi w tym kraju (m.in. kino, teatr, muzea).

 

„Grupa Tallink to silne międzynarodowe przedsiębiorstwo, którego wyniki mówią same za siebie. Decyzja rady nadzorczej i wskazanie nowego CEO tylko wzmocni obecną pozycję firmy Tallink i dalsze perspektywy” - powiedział Enn Pant, przedstawiciel rady nadzorczej.

 

 

Janek Stalmeister nie rozstaje się z firmą. Pozostanie w firmie jako członek rady dyrektorów.

 

Pod wodzą Stalmeistera firma mogła się pochwalić doskonałymi wynikami finansowymi. W 2017 r. grupa Tallink odnotowała przychody na poziomie 967 milionów euro (wzrost o 30 milionów euro w porównaniu z rokiem wcześniejszym) – najwięcej w historii - oraz zysk netto wynoszący 49 milionów euro (44,1 miliona euro w 2016 r.). Za jego kadencji do eksploatacji wszedł także supernowoczesny prom Megastar.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Tallink


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060