Scandlines
Scandlines
27.03.2018

Brytyjskie konsorcjum przejmuje większościowe udziały w Scandlines

To już koniec spekulacji dotyczących możliwej sprzedaży Scandlines. Znalazł się chętny, który zdecydował się na zakup znaczącej części przedsiębiorstwa. Inwestorem zostało brytyjskie konsorcjum.

 

First State Investments oraz Hermes Investment Management to firmy, które wchodzą w skład konsorcjum, które zdecydowało się na zakup większościowych udziałów w Scandlines. Wartość transakcji opiewa na sumę 1,7 miliarda euro. 3i Group, czyli dotychczasowy właściciel Scandlines, pozostawił w swoich rękach 35 procent udziałów w firmie. First State Investment posiadać będzie 50,1 udziałów, a Hermes Investment Management – 14,9 procent.

 

Wszyscy udziałowcy są zgodni co do priorytetów oraz wyzwań, którym będzie należało sprostać w najbliższym czasie. Do kluczowych działań będzie należało wspieranie dalszych wzrostów; realizacja kolejnych kroków, które sprawią, że działalność przewoźnika będzie coraz bardziej przyjazna środowisku, a także dalsze podnoszenie jakości obsługi klienta.

 

 

„Byłem bardzo zadowolony ze współpracy z 3i ukierunkowanej na przekształcenie firmy oraz rozwinięcie jej rosnącego potencjału” - powiedział dyrektor generalny Scandlines.

 

Jednym z ważnych wyzwań stojących przed przewoźnikiem będzie przygotowanie się na budowę tunelu pod cieśniną Fehmarn, który traktowany jest jako zagrożenie dla działalności przewoźnika promowego – Scandlines oferuje w tym regionie połączenie Rodby-Puttgarden. Przedstawiciele First State Investments zaznaczyli, że planowana budowa stałego połączenia w tym obszarze nie wpłynie na strategię Scandlines.

 

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Scandlines, Mena FN


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060