Anek Lines
Anek Lines
29.08.2018

Pożar na pokładzie greckiego promu

Dramatyczne chwile miały miejsce dzisiejszej nocy na pokładzie promu El. Venizelos. Na statku, na pokładzie którego znajdowało się ponad 1000 osób, wybuchł pożar. Na szczęście skończyło się jedynie na strachu. Informacja o incydencie obiegła media na całym świecie.

 

Do zdarzenia doszło w trakcie rejsu z Pireusu na Kretę. Z dotychczasowych przekazów wynika, że zapalił się jeden z przewożonych promem pojazdów ciężarowych. Załoga podjęła natychmiastową decyzję o przerwaniu rejsu i zawróceniu jednostki do Pireusu. Prom był eskortowany przez statki straży przybrzeżnej. Jednostka płynęła wprawdzie z pomocą własnego napędu, ale z prędkością ograniczoną do 4 węzłów (ok. 7 km na godzinę). Po dotarciu do portu pasażerowie oraz załoga statku zostali ewakuowani.

 

W chwili, gdy stwierdzono niebezpieczeństwo, na pokładzie promu znajdowało się 875 pasażerów oraz 141 członków załogi. Część pasażerów uskarżała się na problemy z oddychaniem. Nikt nie odniósł obrażeń. Już w Pireusie do akcji wkroczyły służby. W godzinach porannych ok. 50 strażaków wciąż pracowało na miejscu. Wciąż nie wiadomo, jak doszło do pożaru. Jego przyczyny mają zostać określone w toku śledztwa.

 

Po przycumowaniu do Pireusu i ewakuacji jednostki większość pasażerów została ulokowana w hotelach.

 

 

Na pokładach samochodowych ewakuowanego statku znajdowało się 80 pojazdów ciężarowych oraz 152 pojazdy osobowe.

 

Eleftherios Venizelos to jednostka, która została zbudowana w 1992 r. w Polsce. Prom może pomieścić maksymalnie 2500 pasażerów i dysponuje linią ładunkową o długości 1650 metrów. Należy do największych promów obsługujących połączenia na Morzu Śródziemnym.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: protothema.gr

 

 


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060