DFDS
DFDS Flensburger Schiffbau-Gesellschaft
02.01.2019

DFDS wyczarterował nowy prom. Będzie obsługiwał połączenia na Morzu Śródziemnym

Zbudowany w ubiegłym roku prom ro-ro Alf Pollak wzmocni działalność DFDS w obszarze Morza Śródziemnego. Przewoźnik poinformował właśnie, jaką będzie obsługiwał trasę.

 

Alf Pollak będzie wspomagał działalność operatora na Morzu Śródziemnym w ramach siatki połączeń obsługiwanej jeszcze pod marką U.N. Ro-Ro, czyli przejętego w ubiegłym roku przez DFDS tureckiego armatora. Statek pozwoli na zwiększenie powierzchni ładunkowej na trasie Stambuł-Triest.

 

Będzie to już kolejny prom, który wzmocni działalność DFDS w tym regionie. Kolejnym jest zbudowana w 2009 r. Fionia Seaways, która także przebywa już na Morzu Śródziemnym.

 

Alf Pollak został zbudowany w stoczni Flensburger Schiffbau-Gesellschaft w 2018 r. Jest to konstrukcja doskonale znana przedstawicielom DFDS, którzy korzystają na zasadzie czarteru z dwóch podobnych jednostek. Wcześniej do jego floty dołączyły wyczarterowane od Siem Group i zbudowane w tej samej stoczni podobne jednostki Gardenia Seaways i Tulipa Seaways, które obsługują połączenia na Morzu Północnym. Każdy ze statków ma 210 metrów długości i dysponuje linią ładunkową o długości 4076 metrów.

 

Pojawiły się informacje, że firma DFDS zainteresowane jest też statkiem Maria Grazia Onorato – siostrzanym statkiem, który został zwodowany w stoczni Flensburger Schiffbau-Gesellschaft kilka miesięcy przed promem Alf Pollak.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: DFDS


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060