Fjord1
Fjord1 Corvus Energy
31.01.2019

Promy elektryczne dla Norwegii z rozwiązaniami od Corvus Energy

Pięć nowych promów, które wkrótce dołączą do floty Fjord1, zostanie wyposażonych w rozwiązania dostarczone przez Corvus Energy. Przedstawiciele kanadyjskiego koncernu wyrazili radość, że wybrany został właśnie ich produkt.

 

Odpowiedzialna za wdrożenie systemów na statkach Fjord 1 firma Norwegian Electric System (NES) uznała, że baterie litowo-jonowe, które pojawią się na statkach norweskiego operatora, wyprodukuje i dostarczy firma Corvus Energy. Do współpracy NES i kanadyjskiego producenta doszło kolejny raz.

 

„Corvus Energy raz jeszcze zostało wybrane przez NES na dostawcę systemów przechowywania energii dla promów Fjord 1” - powiedział Roger Rosvold, wiceprezes ds. sprzedaży w Corvus Energy. „NES to uzdolnieni i doświadczeni specjaliści ds. integracji systemów elektrycznych, a nasza bliska współpraca z nimi w kwestii projektowania i dostarczania tych innowacyjnych rozwiązań jest kluczowa dla przyspieszenia, gdy chodzi o wdrażanie systemów magazynowania energii”.

 

Z dotychczasowej współpracy zadowoleni są też przedstawiciele NES, którzy przyznali, że kluczowa dla nich jest niezawodność, bezpieczeństwo oraz wydajność wdrażanych rozwiązań, a dotychczasowa kooperacja potwierdziła, że oferowane przez Corvus Energy rozwiązania posiadają te cechy.

 

Każda z pięciu nowych jednostek, która zasili flotę Fjord 1, będzie miała 67 metrów długości i umożliwi transport 50 pojazdów osobowych. Na każdym zostanie zainstalowany system Corvus Orca Energy ESS. Promy budowane są w zakładach Havyard Shipyard w Leirvik. Zgodnie z harmonogramem, 1 stycznia 2020 r. wszystkie statki mają wejść do regularnego serwisu.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Fjord 1, Corvus Energy


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060