P&O Ferries
P&O Ferries wikipedia.org/ CC BY-SA 4.0/ Michiel Hendryckx
20.02.2019

Firma P&O Ferries ma nowego właściciela

Jeden z najpopularniejszych przewoźników promowych w Europie został sprzedany. Nowym właścicielem firmy P&O Ferries została grupa kapitałowa DP World z siedzibą w Dubaju.

 

Najbliższe tygodnie zajmie domykanie transakcji. Przejęcie powinno zostać sfinalizowane pod koniec pierwszego półrocza. DP World przejął firmę P&O Ferries za sumę 322 milionów funtów (ok. 1,6 miliarda złotych). Nowy właściciel zdecydował się na pozyskanie przedsiębiorstwa w gorącym okresie, gdy wciąż nie są dokładne konsekwencje, jakie w najbliższym czasie przyniesie brexit.

 

„Ta transakcja zgodna jest z naszą strategią, by rozwijać się w sektorach komplementarnych, wzmacniając tym samym naszą ofertę produktów oraz odgrywając coraz większą rolę w globalnym łańcuchu logistycznym jako ogniwo odpowiedzialne za rozwój handlu” - powiedział sułtan Ahmed bin Sulayem, szef DP World.

 

Przejęcie P&O Ferries to kolejna duża transakcja związana z branżą żeglugową, na którą w ostatnim czasie pozwoliło sobie DP World. W ubiegłym roku podmiot ten przejął firmę Unifeeder.

 

P&O Ferries dysponuje flotą 21 statków, które pływają do 11 portów. Do tego samego holdingu należy także P&O Ferrymasters, które zajmuje się dostarczaniem rozwiązań logistycznych i współpracuje z 19 europejskimi portami.

 

Grupa DP World powstała w 2005 r. z połączenia dwóch podmiotów - Dubai Ports Authority i Dubai Ports International, a w ciągu ostatnich kilkunastu lat stała się marką o zasięgu globalnym. Co ciekawe, DP World było już kiedyś formalnie właścicielem P&O Ferries, ale zdecydowało się na sprzedaż firmy w 2006 r. Teraz zdecydowano się na jej odzyskanie.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: The National, Reuters


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060