Irish Ferries
Irish Ferries
21.02.2019

Ulysses po dużym remoncie. Inwestycja warta 4 miliony euro

Należący do Irish Ferries prom Ulysses przeszedł remont. Po kilkutygodniowej przerwie statek powrócił przed kilkoma dniami na trasę.

 

Jeden z najważniejszych promów we flocie irlandzkiego przewoźnika przebywał w suchym doku przez cztery tygodnie. W tym czasie przeprowadzono rozległe prace remontowe i konserwacyjne. Prom otrzymał m.in. nowe śruby napędowe, wymieniono elementy steru, a dziobowy ster strumieniowy poddany został gruntownej renowacji.

 

Prace remontowe zostały przeprowadzone w zakładach Cammell Laird w Birkenhead, które mają doświadczenie w pracy z tą jednostką.

 

„To znacząca inwestycja w przypadku promu Ulysses, który, jak wiemy, jest statkiem uwielbianym zarówno z uwagi na parametry towarowe, jak i turystyczne” - powiedział Andrew Sheen z Irish Ferries. „Jesteśmy zadowoleni, że powrócił na trasę, by nadal oferować komfort i niezawodność, której klienci oczekują od floty Irish Ferries”.

 

Modernizacja statku Ulysses pochłonęła w sumie 4 miliony euro (ok. 17 milionów złotych).

 

Ro-pax Ulysses został zbudowany w 2000 r. Ma 209 metrów długości, a na swoim pokładzie może pomieścić 1938 pasażerów; posiada linię ładunkową o długości 4 076 metrów. Na co dzień obsługuje połączenie Dublin-Holyhead. Jest to jeden z sześciu statków wchodzących w skład floty Irish Ferries.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Irish Ferries


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060