Stena Line
Stena Line
25.03.2019

Stena Europe przejdzie znaczącą modernizację

Należący do Stena Line prom Stena Europe będzie przez kilka miesięcy wyłączony z eksploatacji. Jednostka trafiła do suchego doku, gdzie przejdzie znaczącą modernizację.

 

Należący do szwedzkiego armatora statek jest już zakładach Gemak w tureckiej Tuzli. Zgodnie z przyjętym harmonogramem ma tam spędzić aż trzy miesiące. Dzięki przeprowadzonym pracom wydłużona ma zostać żywotność tego nie najnowszego już promu.

 

Zakres przewidzianych prac jest rozległy. Znaczące zmiany mają dotknąć m.in. pokład główny. Dzięki wprowadzonym tam modyfikacjom, na całej jego długości możliwe będzie rozmieszczanie specjalistycznych naczep o podwyższonej wysokości.

 

Stena Europe na co dzień obsługuje połączenia Rosslare-Fishguard. Do czasu, aż zakończą się wszystkie prace, jednostkę będzie zastępował na tej linii statek Stena Nordica.

 

Statek Stena Europe ma już blisko 40 lat – zbudowany został w 1981 r. w stoczni w Goteborgu. Na początku obsługiwał połączenie Goteborg-Frederikshavn oraz Goteborg-Kilonia. Przez długi czas prom obsługiwał też trasę Gdynia-Karlskrona. Wcześniej 149-metrowy statek przechodził znaczące modernizacje w 1995 i 2002 r. Stena Europe może przyjąć na pokład 1386 pasażerów.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Stena Line


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060