Molslinjen
Molslinjen
20.05.2019

Povl Anker przejdzie wielki remont i zyska barwy retro

Należący do Molslinjen prom Povl Anker czeka wielka modernizacja. Popularny statek, który ma już 41 lat, czekają wielkie zmiany na zewnątrz oraz wewnątrz.

 

Zbudowany w 1978 r. prom pełni obecnie funkcję promu rezerwowego, a duński armator zamierza przywrócić mu jego świetność. Dlatego statek przejdzie generalny remont. Całkowicie odmieni się wnętrze jednostki, ale również jej wygląd zewnętrzny – jednostce przywrócone zostaną barwy, jakimi mogła się pochwalić na początku.

 

„Povl Anker ma specjalne miejsca w sercach mieszkańców Bornholmu, a w związku z tym my ruszymy z renowacją w wielkim szacunkiem do pierwotnego jego wyglądu” - powiedział Carsten Jensen z Molslinjen. „Od samego początku chcieliśmy, by Povl Anker został pomalowany w oryginalne kolory. To przyjemny statek i wyczekujemy jego nowych szat, które ujrzymy już w przyszłym roku”.

 

Ale oprócz barw retro, w które wpisane zostanie logo Bornholmslinjen, w jakich funkcjonują wszystkie statki Molslinjen wyznaczone do obsługi połączeń na Bornholm, całkowitą metamorfozę przejdą wszystkie wnętrza promu służące pasażerom.

 

Niezależnie od skali przeprowadzonych prac, Povl Anker pozostanie promem rezerwowym dla szybkich katamaranów, które na co dzień obsługują linie na Bornholm. Armator będzie z niego korzystał również w wysokim sezonie. W najgorętszym okresie w roku statek będzie kursował na trasie Sassnitz-Rønne. 13 czerwca Povl Anker będzie wykonywał też dodatkowe kursy na trasie Ystad-Rønne. Na duńskiej wyspie odbędzie się wtedy bardzo popularny festiwal polityczny oraz społeczny Folkemødet.

 

Povl Anker zbudowany został cztery dekady temu w stoczni Aalborg. Jednostka ma 121 metrów długości i rozwija prędkość 20 węzłów (38 km na godzinę). Prom może pomieścić 1500 pasażerów i 262 pojazdy osobowe. Dysponuje też linią ładunkową o długości 515 metrów.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: Molslinjen

 


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060