Balearia
Balearia
18.06.2019

O włos od wypadku z udziałem promu

Urzędnicy wszczęli śledztwo w sprawie zdarzenia, które kilka dni temu miało miejsce w pobliżu Ibizy. Należący do firmy Balearia prom omal nie zderzył się z mniejszą jednostką.

 

To była pełna napięcia chwila. Wielu pasażerów do ostatniej chwili obawiało się, że dojdzie do uderzenia. Mowa o niebezpiecznej sytuacji, która miała miejsce nieopodal Ibizy. Płynący na trasie Denia-Ibiza-Palma duży prom Bahama Mama omal nie uderzył w mniejszą jednostkę Kontiki II, która pływa na linii Formentera-Ibiza.

 

W Internecie pojawiło się dramatyczne nagranie, przedstawiające przerażenie i panikę wśród pasażerów mniejszej z jednostek. Wielu z nich było przekonanych, że kolizji nie da się uniknąć. Jedna z pasażerek tak bardzo obawiała się zderzenia, że zdecydowała się opuścić pokład mniejszego ze statków i wskoczyła do wody.

 

Sprawą incydentu szybko zainteresowały się media oraz odpowiednie służby. Jedna z działających w Hiszpanii agencji prasowych zdradziła, że kapitan statku Kontiki II stracił już pracę. Działająca w Hiszpanii komisja badania wypadków i incydentów morskich (CIAIM) wszczęła już śledztwo, które ma wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia.

 

„Pasażerowie nie powinni przeżywać sytuacji jak ta, która miała miejsce ostatnio” - powiedział rzecznik firmy, do której należy statek Kontiki II.

 

Kobiecie, którą widać na filmie, a która z obawy o możliwą kolizję zdecydowała się na skok do wody, na szczęście nic się nie stało.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: The Olive Press, news.com.au

IB3 NOTÍCIES

Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060