Istanbul Deniz Otousleri
Istanbul Deniz Otousleri wikipedia.org/ CC BY 2.5/ Selçuk Bağrışen
19.06.2019

Wystartowało połączenie promowe między Bułgarią a Turcją

Rusza pierwsze w historii połączenie promowe pomiędzy Bułgarią a Turcją. Uruchomienie linii ma wpłynąć na dalsze zwiększenie ruchu turystycznego u wybrzeży Morza Czarnego.

 

Za start serwisu odpowiedzialna jest firma Istanbul Deniz Otousleri (IDO). We wtorek przewoźnik zainaugurował połączenie pomiędzy Burgas a położoną w północno-zachodniej części Turcji prowincją Kırklareli. Statek Sinan Pasha pokonał dystans dzielący bułgarski kurort oraz położony w Turcji port İğneada w 5 godzin.

 

W pierwszym rejsie udział wzięli urzędnicy oraz przedstawiciele prasy.

 

Radości z tego, że udało się doprowadzić do uruchomienia linii, nie kryli przedstawiciele IDO. Prezes firmy wyjaśnił, że w najbliższym czasie będzie prowadzona dokładna analiza popularności połączenia. Jeśli prognozy się potwierdzą i połączenie będzie się cieszyło dużym zainteresowaniem, liczba połączeń promowych pomiędzy Bułgarią a Turcją będzie sukcesywnie zwiększana.

 

W ubiegłym roku media w Bułgarii informowały także o trwających pracach nad uruchomieniem połączenia promowego pomiędzy Burgas a Stambułem. Miałoby to być połączenie nocne, które pod względem cenowym byłoby konkurencyjne w stosunku do innych środków transportu.

 

IDO to działające od 1987 r. tureckie przedsiębiorstwo. Firma, która zaczynała od zaledwie dwóch statków, dziś ma we flocie ponad 100 jednostek, w tym m.in. tradycyjne promy, jak i szybkie katamarany.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: IDO


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060