Cobelfret
Cobelfret wikipedia.org/ CC-BY-SA-4.0/ Hans Hillewaert
16.03.2016

Cobelfret zamówił dwa nowe statki

Firma Cobelfret wybrała stocznię, która zbuduje dla niej dwa nowe statki. Jednostki typu ro-ro powstaną w chorwackich zakładach Uljanik.

 

Statki będą miały po 211 metrów długości i 32 metry szerokości. Każdy z nich będzie dysponował linią ładunkową o długości 5500 metrów. Będą rozwijać prędkość 17 węzłów (31 kilometrów na godzinę). W umowie sygnowanej przez Cobelfret RoRo SA (CLdN) znalazła się opcja zakładająca możliwość zwiększenia zamówienia o kolejne cztery statki.

 

Plany zaprezentowane przez Cobelfret już wcześniej przewidują zamówienie nawet 235-metrowych statków o długości linii ładunkowej od 4700 od 8000 metrów. Zgodnie z realizowanym planem ekspansji, miałyby one powstać zarówno w europejskich stoczniach, jak i na Dalekim Wschodzie. Firma wyraziła zainteresowanie zamówieniem nawet 12 statków. Jednostki, które miałyby być gotowe do zasilania paliwem LNG, miałyby doprowadzić do zwiększenia oferowanej przez firmę powierzchni ładunkowej nawet o 70 procent.

 

 

Zgodnie z planem, dwa zamówione właśnie statki mają zostać dostarczone belgijskiemu operatorowi w 2018 r.

 

Cobelfret dysponuje obecnie flotą składającą się z 24 jednostek, które kursują pomiędzy portami w Zeebrugge, Rotterdamie, Londynie, Killingholme, Dublinie, Göteborgu, Esbjergu i Porto. Przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 1500 pracowników, a jego roczne obroty przekraczają miliard euro.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Cobelfret


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060