Multi Maritime AS
Multi Maritime AS
14.06.2016

Pierwszy z nowych promów dla Fjord1 już gotowy

Pierwszy z nowych promów, które zamówił w ubiegłym roku Fjord1, jest już gotowy. W tureckiej stoczni Ada odbyła się uroczystość wodowania jednostki.

 

Nowy prom może przyjąć na pokład 195 pasażerów oraz 60 pojazdów. Wyposażony jest też w rampy, które znajdują się po obu stronach statku. Został tak skonstruowany, by można było nim łatwo manewrować nawet wtedy, gdy panują niekorzystne warunki atmosferyczne. Położono również duży nacisk na komfort pasażerów. Pomyślano też o wielu udogodnieniach dla osób niepełnosprawnych.

 

Oba statki wyposażone są w napędy Caterpillar C32 (dwie jednostki napędowe na prom). Klasyfikacją obu statków zajmie się DNV GL.

 

Prom, który został właśnie zaprezentowany, będzie nosił nazwę Losna. Jego budowa zaczęła się zaledwie we wrześniu 2015 r. Przedstawiciele stoczni nadmienili podczas uroczystości, że wielkim sukcesem jest to, iż budowę udało się zakończyć w tak krótkim okresie. Losna zostanie poddana teraz testom, a do zamawiającego trafi w lipcu br. Drugi, bliźniaczy statek zamówiony przez Fjord1, ma zostać dostarczony we wrześniu br.

 

 

Fjord1 to norweski konglomerat, który powstał w 2001 r. W tej chwili jest jednym z najważniejszych podmiotów na norweskim rynku transportowym. Operator dysponuje obecnie flotą 81 statków, blisko 400 autobusów oraz prawie 150 pojazdów ciężarowych. Przedsiębiorstwo zatrudnia blisko 2200 pracowników.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Fjord1


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060