Na zdjęciu płynący z Australii prom Express 3.
Na zdjęciu płynący z Australii prom Express 3. Molslinjen
25.04.2017

Rozpoczęła się budowa kolejnego nowego promu dla Molslinjen

W Australii rozpoczęła się właśnie budowa kolejnego nowego promu dla Molslinjen. Jest to już czwarty szybki prom dla duńskiego armatora, który powstaje na przestrzeni 6 lat.

 

24 kwietnia, w poniedziałek, w stoczni Austal w Australii miała miejsce uroczystość cięcia blach, która stanowi równocześnie oficjalny start produkcji nowej jednostki dla Molslinjen. To właśnie przedstawiciel przewoźnika wcisnął przycisk i uruchomił maszynę, która dokonała tej operacji.

 

Niewykluczone, że ta sama stocznia w pobliżu Perth na zachodzie Australii przygotuje jeszcze jeden katamaran dla przewoźnika. W kontrakcie zawarta została bowiem opcja upoważniająca duńskie przedsiębiorstwo do zamówienia kolejnego statku.

 

„Z jednostką Express 4 będziemy mogli zagwarantować odpowiednią pojemność w rejonie cieśniny Kattegat po tym jak promy Express 1 i Max Mols zostaną przeniesione 1 września 2018 r. do wykonywania operacji na Bornholm” - powiedział Carsten Jensen z Molslinjen. „Widzimy stale rosnącą liczbę pasażerów korzystających z oferty Molslinjen i chcemy mieć pewność, że nasi goście otrzymują serwis na bardzo wysokim poziomie”.

 

 

Prom Express 4 – podobnie jak seria trzech siostrzanych promów z serii Express – będzie mógł zabrać na pokład nieco ponad 1000 pasażerów oraz 425 pojazdów.

 

Budowa kolejnego nowego promu dla duńskiego operatora rozpoczęła się w momencie, gdy prom Express 3, który zbudowany został w stoczni Incat w Tasmanii, wyruszył w drogę do Danii. Katamaran ten będzie wykonywał połączenia pomiędzy Odden, Arhus i Ebeltoft. Regularne rejsy zacznie obsługiwać 1 czerwca.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Molslinjen


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060