Narodziny na pokładzie promu DFDS
wikipedia.org/ CC BY 2.0/ David Long
18.10.2017

Narodziny na pokładzie promu DFDS

Na pokładzie promu pływającego pomiędzy Wielką Brytanią a Francją doszło do narodzin dziecka. Znaczący udział przy przyjmowaniu malca na świat i udzielaniu fachowej opieki rodzącej miał kapitan statku.

 

O podobnych sytuacjach często można usłyszeć w kontekście operatorów lotniczych. Tym razem jednak przydarzyło się to na pokładzie promu. W trakcie nocnego rejsu do Dieppe, kapitan promu Côte D’Albatre otrzymał informacje o silnych bólach brzucha u jednej z pasażerek. Szybko okazało się, że jest ona w ciąży – kilka tygodni przed planowanym terminem rozwiązania.

 

„Statek znajdował się półtorej godziny od Dieppe i płynął z maksymalną prędkością. Sam mam pięcioro dzieci, a najmłodsze z nich ma tylko sześć miesięcy. Wiedziałem zatem, jak się przygotować na narodziny dziecka na pokładzie” - powiedział Matthias Bidet, kapitan statku Côte D’Albatre.

 

Za pośrednictwem komunikatów głosowych udało się znaleźć wsparcie wśród pasażerów. Przy akcji porodowej asystował także podróżujący statkiem pielęgniarz Julien Pennanec. O sytuacji na promie poinformowano również szpital w Tuluzie. W trakcie porodu prowadzono też telefoniczną konsultację z lekarzem.

 

fot. DFDS

 

Dziecko urodziło się o 3:50 nad ranem, kiedy statek zbliżał się już do Dieppe. Kapitan Bidet odwiedził dziecko oraz jego szczęśliwą mamę już w szpitalu. Firma DFDS nie kryje dumy z umiejętności oraz opanowania kapitana statku.

 

 

Jednostka Côte D’Albatre obsługuje połączenia na trasie Dieppe-Newhaven. Statek ten należy do SMPAT (Syndicat Mixte de Promotion de l'Activité Transmanche), ale operatorem połączenia pozostaje DFDS.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: DFDS


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060