Finnlines
Finnlines
25.01.2018

Finnlines przekazuje pieniądze na walkę z nowotworami wśród dzieci

Finnlines jest jednym z tych armatorów, którzy mocno angażują się w akcje dobroczynne. Przewoźnik właśnie poinformował o przekazaniu 50 tysięcy euro (ponad 200 tysięcy złotych) na fundację działającą na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi.

 

Charytatywny projekt, w który zaangażował się fiński przewoźnik, związany jest bezpośrednio z obchodami setnej rocznicy niepodległości Finlandii. W związku z tym Finnlines propagowało m.in. wśród swoich klientów akcję pod nazwą „Together across Baltic” („Razem przez Bałtyk”), której celem było osiągnięcie przez uczestników – dzięki ruchowi i ćwiczeniom – dystansu stanowiącego minimum siedemdziesięciokrotność odległości dzielącej Helsinki oraz Travemünde.

 

W sumie uczestnicy akcji pokonali odległość 79 320 kilometrów. Jak podkreślił przewoźnik, cel udało się uzyskać na lądzie i morzu, a także podczas pikników rodzinnych, które organizowane były w Vuosaari oraz Naantali.

 

Sprostanie wyzwaniu zostało uczczone przez przewoźnika w wyjątkowy sposób.

 

 

„Z dumą i wdzięcznością możemy poinformować, że przekazaliśmy 50 tysięcy euro fundacji onkologicznej i pediatrycznej AAMU” - poinformował armator w specjalnym oświadczeniu.

 

Fundacja AAMU zajmuje się finansowaniem projektów badawczych związanych z terapią chorób nowotworowych wśród najmłodszych pacjentów.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Finnlines


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060