Na zdjęciu zakupiony właśnie przez hiszpańskiego przewoźnika prom Sicilia.
Na zdjęciu zakupiony właśnie przez hiszpańskiego przewoźnika prom Sicilia. Balearia
15.02.2018

Balearia rozbudowuje flotę. Właśnie zakupiła trzy kolejne promy

Balearia nie zwalnia tempa i wciąż stawia na intensywny rozwój. Firma zakupiła właśnie trzy kolejne promy. Hiszpański armator wyda na używane jednostki 75 milionów euro.

 

Popularny przewoźnik w ostatnich latach mocno inwestuje we flotę. Nie tylko zamawia w stoczniach nowe jednostki, ale pozyskuje także promy z rynku wtórnego. Tak stało się tym razem. Za 75 milionów euro firma kupiła trzy statki – dwa od Stena Line oraz jeden od Irish Ferries.

 

Na liście zakupionych jednostek znajdują się Napoles i Sicilia. Są to promy które należą do Stena RoRo i od 2015 r. pływają na obsługiwanych przez firmę Balearia trasach Barcelona-Ibiza oraz Walencja-Palma de Mallorca (do tej pory na podstawie umowy czarterowej). Każdy z nich może zabrać na pokład 950 pasażerów i dysponuje linią ładunkową o długości 2040 metrów. Trzecim zakupionym promem jest szybki katamaran Jonathan Swift będący do tej pory własnością Irish Continental Group (IGC) i pływający w barwach Irish Ferries. Statek znany jest z trasy Dublin-Holyhead. Na pokład może przyjąć 800 pasażerów oraz 200 pojazdów osobowych.

 

 

Po tych wzmocnieniach flota firmy Balearia będzie się składać z 24 statków.

 

Oczywiście w najbliższym czasie firma będzie nadal powiększać swoją flotę. Balearia czeka m.in. na dostawę dwóch dużych promów LNG zamówionych w Cantiere Navale Visentini oraz trzech ekologicznych promów ze stoczni Astilleros Gondàn (firma zamówiła w sumie cztery takie jednostki; jedna z nich została dostarczona w grudniu 2017 r.).

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Balearia


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060