Scandlines
Scandlines wikipedia.org/ CC-BY 4.0/ Sebaso
04.11.2019

Incydent z udziałem promu Berlin. Doszło do kolizji ze statkiem płynącym z Polski

Należący do Scandlines prom Berlin uczestniczył w kolizji. W piątkowy wieczór zderzył się ze statkiem cargo Danica Vilolet. Na szczęście nikt nie został ranny.  W sprawie zdarzenia wszczęte zostało śledztwo.

 

Do zdarzenia doszło 1 listopada, w godzinach popołudniowych w porcie w Rostocku. Prom Berlin rozpoczynał podróż do Gedser, gdy doszło do zderzenia ze statkiem cargo Danica Vilolet, płynącym z Polski.

 

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, załoga statku towarowego straciła kontrolę nad jednostką. Wtedy też doszło do uderzenia w prom pływający w barwach Scandlines. W wyniku zdarzenia, oba statki doznały uszkodzeń

 

W chwili kolizji na pokładzie promu Berlin znajdowało się 321 pasażerów. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

 

Tuż po incydencie statek Berlin powrócił do Rostocku, a pasażerowie opuścili jego pokład. Statek Danica Violet również został zacumowany w porcie w Rostocku.

 

Kolizja zdarzyła się w najgorszym możliwym momencie. Należący do Scandlines prom Copenhagen, obsługujący tę samą trasę, także jest bowiem czasowo wyłączony z eksploatacji (powróci dopiero po 11 listopada). Firma w związku z tym sięgnęła po rezerwową jednostkę Kronprins Frederik. Na szczęście uszkodzenia, jakie odniósł prom Berlin, były na tyle niegroźne, że jeszcze w trakcie minionego weekendu udało się go przywrócić do eksploatacji.

 

Firma Scandlines przypomniała, że w podobnych sytuacjach, gdy konieczna jest czasowa redukcja rejsów na linii Rostock-Gedser z przyczyn niezależnych od operatora, istnieje możliwość skorzystania z połączenia Rødby-Puttgarden.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: Scandlines

 


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060