Ærøfærgerne
Ærøfærgerne Ærø Kommune
29.10.2019

Prom Ellen zostanie czasowo wyłączony z eksploatacji

Bardzo popularny wśród pasażerów prom Ellen w najbliższych dniach zostanie wyłączony z eksploatacji. Okazało się, że istnieje pilna potrzeba wymiany niektórych modułów bateryjnych na tej w pełni elektrycznej jednostce.

 

Nagradzany i stawiany często jako wzór dla żeglugi „zero emission” prom Ellen trafi do serwisu w listopadzie. Zgodnie z planem, przez trzy tygodnie statek będzie przechodził przerwę konserwacyjną, w czasie której wymieniona zostanie 1/5 zainstalowanych na nim modułów baterii. Poinformowano, że w czasie tej samej przerwy przeprowadzony zostanie szereg optymalizacji, które pozwolą sięgnąć po najwyższą efektywność, niezbędną do wykonywania codziennych operacji.

 

Przewoźnik ujawnił, że w czasie pobytu w doku wymienionych zostanie w sumie 168 modułów (z 840 zainstalowanych na statku). Decyzja taka została podjęta po tym, gdy stwierdzono, że część baterii nie funkcjonuje w sposób optymalny.

 

„Jako że jest to pilotażowy projekt, kluczowe jest, byśmy mogli zademonstrować jego najlepszą wydajność, by pokazać w ten sposób potencjał w pełni elektrycznej technologii” - poinformowały osoby stojące za inicjatywą.

 

Prom Ellen obsługuje na co dzień połączenie Søby-Fynshav. Jednostka została wprowadzona na trasę przed kilkoma miesiącami (w połowie sierpnia). Statek powstał w ramach projektu E-ferry. Zgodnie z planem, powinien powrócić na trasę 29 listopada.

 

Koordynatorzy projektu przypomnieli, że faza testowa projektu E-ferry, w której udział bierze prom Ellen potrwa do czerwca 2020 r. Do tego czasu przewiduje się wprowadzanie kolejnych regulacji i optymalizacji, które mają pozwolić jednostce osiągnąć najwyższą możliwą wydajność.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: E-ferry, Sonderborg NYT, Ærø Kommune


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060