Stena Line
Stena Line
05.04.2016

Stena Line zamawia cztery nowe promy

 

Stena Line będzie miała nowe promy. Jeden z wiodących europejskich armatorów podpisał list intencyjny na budowę czterech supernowoczesnych jednostek, które mają wyznaczać nowe standardy.

 

Ważny dokument został już podpisany i czeka na zatwierdzenie przez radę nadzorczą, co ma się stać pod koniec kwietnia. Cztery nowe statki powstaną w chińskiej stoczni AVIC i zostaną dostarczone do Stena Line w latach 2019-2020. To jednak nie koniec – w dokumencie zawarto opcję zamówienia czterech kolejnych jednostek.

 

Promy będą wyróżniać się pod względem zastosowanych rozwiązań. Jak zapowiada operator, będą komfortowe, ekologiczne i efektywne. Służyć będą głównie do obsługi siatki połączeń w Europie Północnej.

 

„Z dumą możemy ogłosić, że Stena Line podpisała dokument dotyczący zamówienia czterech nowych statków z opcją na cztery kolejne” - powiedział dyrektor Stena Line, Carl-Johan Hagman. „W ciągu ostatnich 24 miesięcy nasi inżynierowie rozwijali projekt statku, który jest nie tylko o połowę większy od dzisiejszych standardowych jednostek typu ro-pax, ale co ważniejsze uwzględnia inicjatywy, które ukształtowały się w grupie Stena w ciągu ostatnich lat, a zakładają redukcję emisji i stawiają na efektywność”.

 

Każdy z nowych promów będzie mógł przyjąć na pokład ok. 1000 pasażerów i będzie dysponował linią ładunkową o długości ok. 3 tysięcy metrów. Osoby podróżujące tymi statkami będą mogły korzystać z całego szeregu serwisów, które już dziś oferowane są przez Stena Line. Jednostki wyposażone zostaną w silniki „gas ready”, dzięki czemu w każdej chwili i w krótkim czasie będą mogły zostać dostosowane do zasilania gazem LNG albo testowanym już przez armatora na statku Stena Germanica metanolem.

 

 

Poprzez zamówienie nowych statków, Stena Line zamierza stawać się jeszcze bardziej elastycznym i gwarantującym niezawodność usług operatorem. Nowe promy to także odpowiedź na prognozy, które wskazują, że zapotrzebowanie na krótkie przeprawy promowe w regionie Europy Północnej będzie rosło.

 

Stena Line powstała w 1962 r. w Szwecji. Dziś ten jeden z największych na świecie operatorów promowych oferuje połączenia pomiędzy: Danią, Niemcami, Szwecją, Polską, Irlandią, Norwegią, Wielką Brytanią, Holandią i Łotwą. Rezerwacji na rejsy promami Stena Line można dokonywać poprzez serwis PromySkat, do czego serdecznie zapraszamy.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Stena Line


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060