CLdN
CLdN
01.06.2017

CLdN zamawia dwa kolejne statki

Firma CLdN poinformowała o zamówieniu dwóch kolejnych jednostek. Zostaną one zbudowane w koreańskiej stoczni Hyundai Heavy Industries.

 

O tym, że koreańska stocznia podejmie się budowy dwóch nowych statków ro-ro, wiadomo było już na początku tego tygodnia. Taka informacja pojawiła się w opublikowanym przez stocznię komunikacie giełdowym. Później luksemburska firma CLdN potwierdziła, że zamówienie pochodzi od niej.

 

Oba statki zostały zamówione w ramach realizowanej przez armatora strategii rozbudowy floty. W sumie w ramach tych planów we flocie operatora pojawi się w sumie 12 nowych statków. Zawarty właśnie kontrakt (przewoźnik skorzystał z przysługującej mu w umowie opcji) dotyczy jednostek numer 7 i 8. Będą one dysponowały linią ładunkową o długości 5400 metrów. Spośród zamawianych do tej pory jednostek znajdują się też statki o linii ładunkowej mającej aż 8000 metrów.

 

Nowe statki są zamawiane przez operatora nie tylko w koreańskich zakładach Hyundai (włącznie z najnowszym zamówieniem stocznia ta dostarczy sześć statków), ale również w chorwackiej stoczni Uljanik (dwa statki).

 

 

Pierwsze z dwóch statków zamówionych w ramach strategii rozbudowy floty dotrą do przewoźnika jeszcze w tym roku. Będą to produkowane w Korei Południowej „ośmiotysięczniki”. Pierwszy z nich, który nazwany zostanie Celine, pojawi się w flocie CLdN we wrześniu.

 

CLdN będące częścią grupy Cobelfret dysponuje obecnie flotą składającą się z 24 jednostek, które kursują pomiędzy portami w Zeebrugge, Rotterdamie, Londynie, Killingholme, Dublinie, Göteborgu, Esbjergu i Porto. Przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 1500 pracowników, a jego roczne obroty przekraczają miliard euro.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: CLdN, Splash 24/7


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060