Color Line
Color Line
30.05.2017

Nowy prom powstający dla Color Line z prestiżową nagrodą

Choć do ukończenia budowy nowego promu dla Color Line droga jeszcze daleka, supernowoczesna jednostka już zdobywa ważne nagrody. Norweski armator poinformował właśnie, że Color Hybrid otrzymał nagrodę Next Generation Award.

 

Triumfator, któremu został wręczony prestiżowy laur, został ogłoszony podczas rozpoczętej dziś uroczystości otwarcia targów Nor-Shipping w Norwegii.

 

Color Hybrid został zaprojektowany przez biuro przy stoczni Fosen Yard przy bliskiej współpracy z Color Line. Sama konstrukcja powstaje zaś w zakładach Ulstein Verft. Będzie to ekologiczny i oszczędny prom hybrydowy typu plug-in. 160-metrowy statek będzie największą na świecie konstrukcją tego typu. Do projektu wprowadzono szereg innowacji, które sprawią, że Color Hybrid pod wieloma względami będzie jednostką unikatową. Podczas wykonywania manewrów w porcie będzie ona korzystała wyłącznie z baterii, dzięki czemu nie będzie emitowała szkodliwych dla środowiska substancji. Statek będzie też bardzo cichy. Przy niskiej prędkości natężenie hałasu, mierzone w odległości 100 metrów od statku, będzie mniejsze niż podczas normalnej rozmowy.

 

„Jesteśmy dumni, że udało nam się wygrać tę prestiżową nagrodę. To bardzo radosne, że norweska branża stoczniowa udowodniła, iż jest konkurencyjna na arenie międzynarodowej, a Color Line przyczynia się do dalszego rozwoju norweskiej branży morskiej, która będzie jeszcze bardziej przyjazna środowisku” - powiedział Trond Kleivdal z Color Line.

 

 

Nagroda Next Generation Award oznacza, że już dziś o promie Color Hybrid można mówić w kategoriach statku przyszłości. Zresztą nagrodą została stworzona z myślą o rozwiązaniach, które będą miały wpływ na rozwój branży morskiej w nadchodzącej dekadzie i które uwzględniają czynniki środowiskowe, ekonomiczne i ideę zrównoważonego rozwoju.

 

Color Hybrid będzie mógł zabrać na pokład 2 tysiące pasażerów oraz 500 pojazdów osobowych. Po zakończeniu budowy będzie kursował na trasie Sandefjord-Strømstad.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Color Line


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060