Fjord Line
Fjord Line
18.08.2017

Fjord Line zamawia nowy prom

Firma Fjord Line pozyska nowy prom. Przewoźnik sygnował właśnie kontrakt na budowę nowej jednostki, która ma być gotowa na 2020 r.

 

Będzie miał 109 metrów długości, a na pokład będzie mógł zabrać 1200 pasażerów oraz 410 pojazdów osobowych. Dodatkowo będzie dysponował linią ładunkową o długości 500 metrów. Tak mniej więcej prezentować się będzie nowy, szybki katamaran, który za trzy lata zacznie obsługiwać połączenie Kristiansand-Hirtshals. Nowa jednostka praktycznie podwoi ilość oferowanego dziś na tej trasie miejsca. Działający obecnie na niej, zbudowany w 1998 r. Fjord Cat, ma 91 metrów długości, a na pokład zabrać może 676 pasażerów oraz 200 pojazdów osobowych.

 

„To jest nowy kamień milowy w rozwoju Fjord Line. W ostatnich latach odnosiliśmy na tej trasie sukcesy i jesteśmy zachwyceni, zamawiając nowy statek” - powiedział Rickard Ternblom z Fjord Line.

 

Nowy prom zostanie zbudowany przez stocznię Austal. Będzie on korzystał z najnowszych, dostępnych technologii. W fazie rozwoju projektu duży nacisk położono na komfort pasażerów. Pomyślano również o rodzinach z dziećmi. Władze Fjord Line podkreśliły, że nowa inwestycja pozwoli armatorowi wejść na tej trasie w rynek przewozów towarowych. Nie zmieni się czas przeprawy, który będzie wynosił 2 godziny i 15 minut (nowa jednostka, podobnie jak Fjord Cat, będzie rozwijać prędkość 40 węzłów, czyli 74 km na godzinę).

 

 

Firma podkreśliła, że planuje w najbliższym czasie także inwestycje w jednostki, które dziś ma w swojej flocie, także w prom Fjord Cat, który w 2020 r. zostanie zastąpiony przez nowy statek.

 

Decyzja budowy nowego promu, który przeznaczony będzie do obsługi połączenia Kristiansand-Hirtshals, zapadła po trzech latach ciągłych wzrostów. W latach 2014-2016 liczba pasażerów na tej trasie wzrosła o 26 tysięcy oraz 7,4 tysiąca pojazdów osobowych.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Fjord Line

 


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060