Stena Line
Stena Line
28.08.2017

Na trasie Gdynia-Karlskrona pływa już kolejny statek

Stena Line włączyła już dodatkowy statek na trasę Gdynia-Karlskrona. W ten sposób, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, połączenie to obsługiwane jest już przez cztery statki.

 

Nowa jednostka, która zaczęła pływać na popularnej linii łączącej Polskę oraz Szwecję to Gute. Jej pierwszy rejs rozpoczął się w poniedziałek o 7:00. Jednostka została wyczarterowana przez Stena Line od Gotlandsbolaget. Statek zyskał niedawno typowe dla promów Stena Line wyróżniki, m.in. komin z literą „S”.

 

Gute ma 138 metrów długości i 16 metrów szerokości. Ta zbudowana w 1979 r. jednostka dysponuje linią ładunkową o długości 865 metrów.

 

Jak już wcześniej wyjaśnił przewoźnik, wprowadzenie dodatkowego statku na trasę Gdynia-Karlskrona to odpowiedź na zwiększone zapotrzebowanie rynku. Był on szczególnie widoczny w ubiegłym roku i na początku 2017 r.

 

 

„Trasa między Polską a Szwecją jest strategicznie bardzo istotna dla Stena Line. Ponadto stanowi ważny element infrastruktury łączącej Europę Środkową ze Skandynawią, stanowiąc Autostradę Morską. Na przestrzeni ostatnich lat zaobserwowaliśmy stały wzrost popytu na nasze usługi przewozowe. Wierzymy, że trend ten się utrzyma” – wyjaśnił w czerwcu Marek Kiersnowski, dyrektor linii Gdynia-Karlskrona w Stena Line.

 

Do tej pory Stena Line korzystała na trasie Gdynia-Karlskrona ze statków Stena Vision, Stena Spirit oraz Stena Baltica. Gute, podobnie jak ostatnia wymieniona jednostka, będzie służył do przewozu frachtu.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Stena Line, Portal Morski


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060