Irish Ferries
Irish Ferries
09.10.2017

Poznaliśmy nazwę nowego promu Irish Ferries

Wiadomo już, jaką nazwę będzie nosić nowy prom Irish Ferries, o którym wielokrotnie pisaliśmy na łamach PromySkat. Armator ogłosił, że prom otrzyma imię W. B. Yeats.

 

Zgodnie z tradycją, Irish Ferries podjęło decyzję, że nazwa nowej jednostki, która pojawi się w jego flocie już wkrótce, nawiązywać będzie do literatury. Tak będzie i tym razem. Urodzony w Dublinie William Butler Yeats był żyjącym na przełomie XIX i XX wieku poetą i dramaturgiem. W 1923 r. został nagrodzony literacką Nagrodą Nobla.

 

Nazwa nowej jednostki została wyłoniona na drodze konkursu, w ramach którego wpłynęło aż 100 tysięcy zgłoszeń. Jednym z uczestników był Lee Maxwell, który za udział w plebiscycie i głos oddany na W. B. Yeatsa, otrzymał główną, przewidzianą w konkursie nagrodę – do końca życia będzie mógł bezpłatnie podróżować promami Irish Ferries.

 

„Wybierając W. B. Yeatsa spośród wielu, których prace są szanowane przez Irlandczyków oraz studentów literatury z całego świata, postawiliśmy na nazwisko, które da statkowi odrębną tożsamość i wzbudzi wspomnienia dotyczące poety, który jest tak wysoko oceniany, zarówno tu, jak i poza granicami” - powiedział Andrew Sheen z Irish Ferries.

 

Jak zapowiada przewoźnik, nowy prom, który ma się pojawić na trasie latem przyszłego roku, ma zaoferować podróżnym zupełnie nową jakość. Pasażerowie będą mieli do swojej dyspozycji restauracje, kina, centrum handlowe, a także całą gamę barów. Specjalne wygody przewidziano dla kierowców pojazdów ciężarowych. Dedykowaną przestrzeń zyskają zwierzęta.

 

 

Prom W. B. Yeats będzie mógł pomieścić na pokładzie 1885 pasażerów oraz członków załogi. Znajdzie się na nim 435 kabin. Jednostka będzie dysponowała 2800 metrami linii ładunkowej, które pomieszczą 165 pojazdów ciężarowych. Dodatkowy pokład do przewozu pojazdów osobowych będzie dysponował w sumie 300 miejscami. Statek będzie kursował na trasach pomiędzy Dublinem oraz Cherbourgiem oraz Holyhead.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Irish Ferries, The Journal


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060