HH-Ferries Group
HH-Ferries Group
17.10.2017

HH-Ferries zwiększy zdolność przeładunkową na trasie Helsingør-Helsingborg

HH-Ferries ogłosiło zwiększenie liczby kursów na trasie Helsingør-Helsingborg. Zmiany mają wejść w życie już 1 grudnia br.

 

Zwiększenie dostępnej przestrzeni pasażerskiej oraz towarowej odbędzie się poprzez wydłużenie godzin kursowania jednego z promów. Armator poinformował, że od początku grudnia godziny kursowania jednostki Hamlet zostaną wydłużone o 5 godzin. Armator wyjaśnił, że w ten sposób odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na przewozy promowe.

 

„Od dłuższego czasu obserwujemy wzrost, gdy chodzi o przewozy frachtowe. Tylko w ciągu ostatnich ośmiu tygodni liczna pojazdów ciężarowych wzrosła o ponad 8 procent” - powiedział Johan Röstin, szef HH-Ferries. „Klienci frachtowi są zadowoleni z tego pływającego mostu przez Sund, a rozbudowa oferty jest częścią prowadzonych przez nas prac, które mają na celu podtrzymać wysoką dostępność i właściwy poziom serwisu”.

 

Firma zamierza utrzymywać progres w nadchodzącym czasie. Na wzroście liczby kursów i zaoferowaniu większej pojemności zyskać mają nie tylko klienci korporacyjni, ale też indywidualni.

 

Armator nie ma wątpliwości, że prom Hamlet podoła większym obciążeniom. Statek doskonale się spisywał w czasie, gdy prom Aurora przechodził prace modernizacyjne, związane z konwersją na zasilanie elektryczne.

 

 

Hamlet zbudowany został w 1997 r. Może przyjąć na pokład 100 pasażerów. Dysponuje też linią ładunkową dedykowaną pojazdom ciężarowym (553 metry) oraz pojazdom osobowym (1171 m).

 

Dzięki zoptymalizowaniu oferty armator będzie mógł przewieźć w roku aż o 40 tysięcy pojazdów ciężarowych więcej.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: HH-Ferries


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060