Balearia
Balearia
07.11.2017

Pierwszy z czterech ekologicznych promów dla firmy Baleària już gotowy

W hiszpańskich zakładach produkcyjnych Gondan doszło do zwodowania pierwszej z czterech nowych jednostek, które powstają dla firmy Baleària. Wyróżnikiem wszystkich budowanych dla popularnego armatora promów jest szereg prośrodowiskowych innowacji.

 

Eco AQUA, Eco TERRA, Eco AIRE oraz Eco LUX – tak brzmią nazwy czterech jednostek, które dołączą wkrótce do floty hiszpańskiego operatora. Ich największy atut został zaakcentowany w nazwie każdej z nich. Promy będą ekologiczne. Konstrukcja każdego z nich została tak opracowana, by ograniczyć opór wody i uderzenia fal. Pozwoli na to specjalna architektura części dziobowej. W ten sposób zmniejszyć ma się zużycie paliwa oraz poziom emisji przy zachowaniu wysokiej prędkości.

 

Wśród innych służących środowisku właściwości warto wspomnieć również o zainstalowanych ogniwach słonecznych. Sam kadłub powstał z poliestru, wzmocniony jest dodatkowo włóknem szklanym i nie wymaga już malowania. Także silniki mają pomóc na osiągnięcie maksymalnej wydajności przy ograniczonym poziomie emisji.

 

Każda z nowych jednostek ma 28 metrów długości i 9 metrów szerokości. Każdy ze statków może pomieścić na pokładzie 350 pasażerów i rozwinąć prędkość 28 węzłów (ok. 52 km na godzinę).

 

 

Dostawy nowych promów mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Pierwsza jednostka trafi do firmy Baleària w grudniu br., a pozostałe trzy do połowy przyszłego roku.

 

Nowe promy będą pływać pomiędzy wyspami Ibiza oraz Formentera. Przeprawa ma zająć 30 minut.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Baleària


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060