Color Line
Color Line
07.12.2017

Color Line może trafić na giełdę

Właściciel Color Line będzie być może wkrótce notowany na giełdzie papierów wartościowych. Firma w tej chwili analizuje taki scenariusz.

 

Niewykluczone, że Color Group stanie się niedługo spółką giełdową. Firma rozważa w tej chwili taką opcję. Emisja akcji miałaby pomóc firmie w pozyskaniu środków, które miałyby zostać wykorzystane na inwestycje oraz dalszy rozwój.

 

Szef Color Line, Trond Kleivdal, wierzy, że akcje Color Group stałyby się łakomym kąskiem dla inwestorów. Jego zdaniem, region, w którym działa armator, ma wciąż olbrzymi potencjał, jeśli chodzi o rozwój rynku turystycznego.

 

 

Firma miałaby być notowana na giełdzie papierów wartościowych w Oslo. Ale nim to się ewentualnie stanie, przedsiębiorstwo czeka jeszcze daleka droga. Na razie firma wykonuje analizę i ocenia sytuację. Nikt nie ma jednak wątpliwości, że gdyby udało się osiągnąć cel, debiut na giełdzie pozwoliłby na znaczące inwestycje i stałby się wielką szansą na dalsze znaczące wzrosty.

 

Color Line przewozi rocznie ok. 4 milionów pasażerów. Firma dysponuje nowoczesną flotą promów – to sześć jednostek, w tym olbrzymie i nowoczesne statki Color Magic i Color Fantasy. W tej chwili trwają prace nad nową, hybrydową jednostką, która ma trafić do przewoźnika w 2019 r. Color Line oferuje przewozy pomiędzy portami w Norwegii, Danii, Szwecji i w Niemczech.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: E24.no


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060