DFDS
DFDS
12.02.2018

DFDS znów zamawia nowe promy. Będą obsługiwać połączenia na Bałtyku

DFDS nie zwalnia tempa, gdy chodzi o modernizację floty. Przewoźnik zamówił dwa kolejne promy. Nowe jednostki, które zostaną zbudowane w chińskiej stoczni, będą służyły do obsługi połączeń na Morzu Bałtyckim.

 

W ostatnich latach popularny duński przewoźnik zamawiał nowe promy do obsługi połączeń na Morzu Północnym (firma wyczarterowała niedawno dwa nowe statki od Siem Group, a dodatkowo zamówiła nowe jednostki w zakładach CSC Jinling w Chinach). W najbliższej przyszłości o atutach korzystania z najnowocześniejszej floty będą mogli się również przekonać klienci i pasażerowie korzystający z oferty przewoźnika na Morzu Bałtyckim.

 

DFDS podpisało właśnie umowę na budowę dwóch nowych promów, które będą służyć do obsługi połączeń pomiędzy Kłajpedą na Litwie a Szwecją i Niemcami. Każdy z nich będzie miał linię ładunkową o długości 4500 metrów i będzie mógł przyjąć na pokład 600 pasażerów.

 

„Ta inwestycja odzwierciedla nasze zaangażowanie oraz wiarę w dalszy, mocny rozwój w regionie Bałtyku” - powiedział Niels Smedegaard z DFDS. „Nowe promy pozwolą nam poprawić poziom serwisu z korzyścią dla wszystkich naszych klientów, a także podnieść wydolność całej naszej siatki połączeń”.

 

 

Budową nowych jednostek zajmie się stocznia Guangzhou Shipyard International (GSI), która – jak informowaliśmy na łamach PromySkat wcześniej – zbuduje też cztery nowe promy dla włoskich firm Moby Lines oraz GNV.

 

Budowa dwóch nowych statków dla DFDS będzie kosztowała w sumie 296 milionów dolarów (ponad miliard złotych). Dostawa przewidziana została na rok 2021.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: DFDS, Verslos Zinios


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060