Brittany Ferries
Brittany Ferries facebook.com/BrittanyFerries
13.03.2018

Ruszyły prace nad nowym promem dla Brittany Ferries

W Niemczech rozpoczęły się prace nad nowym promem, który już niedługo zasili flotę Brittany Ferries. Uroczyste cięcie blach miało właśnie miejsce w stoczni Flensburger Schiffbau-Gesellschaft, która podjęła się wyzwania zbudowania nowej jednostki dla francuskiego przewoźnika.

 

Pierwszy krok został już zrobiony. W wydarzeniu, które odbyło się w zakładach FSG, udział wzięli przedstawiciele stoczni oraz armatora. Już niedługo będziemy mogli zaś obserwować, jak prom zamówiony w ubiegłym roku przez Brittany Ferries nabiera kształtów. Czasu jest niewiele, bo zgodnie z podpisanym kontraktem, statek ma być gotowy już w przyszłym roku. W czerwcu 2019 r. Honfleur – bo taką nazwę nosić będzie prom – ruszy na trasę pomiędzy Caen a Portsmouth. Ale już wcześniej, bo w marcu przyszłego roku rozpocząć się mają testy.

 

„To bardzo ekscytujący dzień dla wszystkich w Brittany Ferries” - powiedział reprezentujący armatora podczas uroczystości Christophe Mathieu. „W nieco ponad rok powstanie wielki statek, który będzie gotowy przewozić pasażerów w komfortowych warunkach i stylowo, a jednocześnie będzie najczystszym statkiem, który będzie regularnie kursował w rejonie kanału La Manche”.

 

 

Honfleur będzie promem typu dual-fuel (będzie napędzany paliwem LNG albo alternatywnie konwencjonalnym paliwem). Będzie on miał 185 metrów długości, a na pokład przyjmie 1680 pasażerów. Będzie też dysponował linią ładunkową o długości 2600 metrów. Pomieści dzięki temu 550 pojazdów osobowych oraz 64 pojazdy ciężarowe. Znajdzie się na nim 257 kabin. Nie zabraknie też kin, restauracji, stref zakupów oraz miejsc, w których będzie można wypocząć. Wartość inwestycji wyniesie ok. 200 milionów euro.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Brittany Ferries


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060