DFDS
DFDS
18.04.2018

Pożar na pokładzie statku towarowego Finlandia Seaways

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek na pokładzie promu należącego do DFDS. Jedna osoba została poszkodowana w wyniku pożaru, do jakiego doszło w siłowni statku Finlandia Seaways.

 

Sytuacja miała miejsce podczas rejsu z Zeebrügge do Rosyth. Alarm został wszczęty o 22:13. W pomieszczeniu, w którym pojawiły się płomienie, przebywał jeden członek załogi. I to właśnie ta osoba została poszkodowana.

 

Załoga statku na szczęście szybko odzyskała kontrolę nad sytuacją. Pożar został ugaszony, a jednostka ruszyła dalej w towarzystwie statku asystującego.

 

Ranny pracownik został ewakuowany ze statku i zabrany do jednego z angielskich szpitali. Nikomu z pozostałych 19 członków załogi nic się nie stało.

 

 

Finlandia Seaways dopłynęła do portu Lowestoft, skąd dalej holowana jest w kierunku Immingham.

 

Prom towarowy Finlandia Seaways został zbudowany w 2000 r. w jednej z chińskich stoczni. Jednostka posiada linię ładunkową o długości 1891 metrów. Do 2009 r. pływała dla Finnlines. W 2016 r. została wyposażona w scrubbery, dzięki czemu stała się statkiem spełniającym wymogi wynikające z dyrektywy niskosiarkowej.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: DFDS

 


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060