Finnlines
Finnlines
20.04.2018

Finnlines wprowadza ważne zmiany na jednej z kluczowych tras

Firma Finnlines poinformowała o ważnej zmianie, jaka na początku maja nastąpi przy obsłudze kluczowego połączenia pomiędzy Finlandią a Szwecją. Do jej obsługi została wybrana nowa jednostka.

 

Mowa o trasie Naantali-Långnäs-Kapellskär, która obsługiwana jest obecnie przez jednostkę Finnclipper. Jak już wcześniej informowaliśmy na łamach PromySkat, statek ten przeniesie się do Hiszpanii i będzie teraz pływał dla firmy Balearia. Na linii pomiędzy Finlandią a Szwecją pojawi się zaś jednostka Finnswan.

 

Prom Finnswan (na początku lutego br. został przemianowany z Nordlink) to statek klasy Star, który ma 188 metrów długości. Zbudowana w 2007 r. we Włoszech jednostka dysponuje linią ładunkową o długości 4215 metrów, a na pokład może przyjąć 554 pasażerów. Prom, który obecnie pływa pod fińską banderą, będzie jedną z pierwszych tych rozmiarów jednostek (pod względem długości oraz dostępnej przestrzeni ładunkowej), które będą obsługiwały połączenie pomiędzy Finlandią a Szwecją.

 

„Finnswan ze swoją pojemnością cargo pozwala nam zaoferować więcej przestrzeni, gdy chodzi o te kursy, na których notujemy największe zapotrzebowanie” - powiedział Tom Pippingsköld z Finnlines

 

 

 

Jak zaznaczył fiński przewoźnik, Finnswan pojawi się na nowej trasie we wtorek 8 maja. Do tego czasu jednostka przejdzie remont (odświeżone zostaną przede wszystkim przestrzenie dedykowane pasażerom). Do czasu renowacji statek będzie obsługiwał połączenie pomiędzy Malmo a Travemunde.

 

Finnlines to firma będąca częścią giganta branży promowej - grupy Grimaldi. Przedsiębiorstwo ma bogatą tradycję. Niedawno obchodziło 70-lecie istnienia. Jego przedstawiciele zapewniają, że wszystkie realizowane w najbliższym czasie działania będą ukierunkowane na dalsze wzmacnianie pozycji firmy na rynku.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Finnlines


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060