DFDS
DFDS geograph.org.uk/ CC BY-SA 2.0/ Brydon Leask
28.05.2018

Naprawa statku Finlandia Seaways mocno się wydłuży. Może potrwać wiele miesięcy

Kolejne tygodnie mijają, ale wciąż nic nie wskazuje, by należący do DFDS statek Finlandia Seaways miał w najbliższym czasie zostać przywrócony do działalności operacyjnej. Według ekspertów, likwidacja szkód powstałych w trakcie pożaru może zająć nawet wiele miesięcy.

 

Finlandia Seaways trafiła niedawno do kolejnej stoczni – tym razem do zakładów Fayard w Danii. Kolejne oględziny nie przyniosły dobrych wieści dla DFDS. Okazało się, że remont, który według pierwszych szacunków - tuż po zdarzeniu - miał potrwać kilka tygodni, zajmie wiele miesięcy. Przedstawiciele DFDS nie ukrywają jednak, że brali taki scenariusz pod uwagę.

 

„W tej chwili, jeśli prace naprawcze pójdą zgodnie z planem, mamy nadzieję na powrót statku Finlandia Seaways w październiku” - powiedział Andrej Zamkovoj z litewskiego oddziału DFDS (choć statek wykonywał kursy pomiędzy Belgią a Szkocją, pływał pod flagą litewską - red.).

 

Wciąż nie wiadomo, do obsługi jakich połączeń zostanie wyznaczony statek po zakończeniu prac remontowych. Przypomnijmy, że po pożarze, który miał miejsce w siłowni - gdy wiadomo już było, że naprawa statku może się wydłużyć - DFDS zrezygnowało z dalszej obsługi połączenia Zeebrugge-Rosyth. Wyznaczenie zastępczego statku do realizacji tego serwisu pociągnęłoby bowiem dodatkowe koszty, a tymczasem jego rozwój ekonomiczny nie był satysfakcjonujący dla armatora.

 

 

Prom towarowy Finlandia Seaways został zbudowany w 2000 r. w jednej z chińskich stoczni. Jednostka posiada linię ładunkową o długości 1891 metrów. Do 2009 r. pływała dla Finnlines. W 2016 r. została wyposażona w scrubbery, dzięki czemu stała się statkiem spełniającym wymogi wynikające z dyrektywy niskosiarkowej.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: DFDS

 


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060