DFDS
DFDS Twitter.com/DFDSGroup
07.06.2018

Zakup U.N. Ro-Ro przez DFDS zakończony. Zaczyna się proces integracji

Firma DFDS poinformowała o formalnym zakończeniu procesu przejęcia tureckiego przedsiębiorstwa U.N. Ro-Ro. Jak poinformował duński armator, oznacza to, że teraz będzie można rozpocząć realizację programu integracji. Popularny przewoźnik już udostępnił ofertę przewozów, obejmującą nowy obszar działania.

 

O przejęciu tureckiego operatora, specjalizującego się w przewozach frachtowych, wiadomo było już w kwietniu. Ujawniono wtedy, że DFDS stanie się właścicielem 98,8 procent udziałów w U.N. Ro-Ro. Teraz procedura zakończyła się od strony prawnej. W ostatnich miesiącach transakcja analizowana była pod kątem przepisów antymonopolowych. Zgodność z prawem badana była przez urzędników z: Turcji, Austrii, Niemiec oraz Włoch. Nie dopatrzono się żadnych nieprawidłowości i udzielono wszystkich potrzebnych zgód na dokończenie operacji.

 

Teraz na dobre będzie można rozpocząć kolejne działania, wynikające bezpośrednio z dokonanego przez DFDS przejęcia.

 

„Po zakończeniu transakcji, która została sfinalizowana szybciej, niż się tego spodziewaliśmy, jesteśmy już gotowi na rozpoczęcie integracji z U.N. Ro-Ro. Plan integracji był rozwijany i dokończony we współpracy z naszymi nowymi kolegami. To wszystko tylko potwierdza nasz entuzjazm oraz wiarę, że połączenie naszej sieci stworzy zupełnie nowe możliwości zarówno dla klientów, jak i pracowników” - powiedział Niels Smedegaard, dyrektor DFDS.

 

Dokonane przejęcie już pozwoliło na rozwinięcie siatki połączeń przez duńskiego armatora, który zaczyna właśnie działać na zupełnie nowym dla siebie rynku. Jest to szczególnie istotne w świetle coraz szybciej rosnącego rynku usług transportowych pomiędzy Turcją a Unią Europejską.

 

DFDS za pośrednictwem swoich serwisów rezerwacyjnych już udostępnił nową ofertę, która jest wynikiem przejęcia U.N. Ro-Ro. Do siatki połączeń armatora doszły teraz takie połączenia, jak: Marsylia-Tunis; Pendik (Turcja)-Triest, Tulon, Bari; Mersin (Turcja)-Triest; Ambarli (Turcja)-Triest.

 

 

„Wspólnie będziemy w stanie zaoferować naszym klientom unikatowy serwis” - obwieścił Niels Smedegaard. „U.N. Ro-Ro jest bardzo silny na rynku tureckim i na Morzu Śródziemnym, podczas gdy DFDS ma bardzo efektywną siatkę połączeń w północnej części Europy”,

 

Korzenie firmy U.N. Ro-Ro sięgają 1994 r. Powstała ona z połączenia kilkudziesięciu mniejszych operatorów, którzy wspólnie zaczęli działać pod szyldem UND Ro-Ro. Turecki operator z miejsca zaczął zyskiwać na popularności, stając się jednym z kluczowych graczy prowadzących działalność w basenie Morza Śródziemnego. Obecna nazwa obowiązuje od 2004 r. Firma dysponuje dziś bogatą flotą nowoczesnych jednostek ro-ro.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: DFDS

 


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060