Stena Line
Stena Line
13.06.2018

Stena Line zwiększa liczbę rejsów na linii Gdynia-Karlskrona. Na trasie pojawi się dodatkowy ro-pax

Stena Line podała ważną informację, która z pewnością zadowoli pasażerów oraz klientów frachtowych z Polski i Szwecji. Już we wrześniu armator wprowadzi na trasę Gdynia-Karlskrona kolejny prom.

 

Już po wakacjach, pod koniec września, Stena Line zwiększy liczbę rejsów wykonywanych pomiędzy Gdynią a Karlskroną – wszystko dzięki uruchomieniu na tej trasie kolejnej jednostki ro-pax. Na popularnej linii pojawi się prom Stena Nordica, który będzie kursował pięć razy w tygodniu w każdym kierunku. Dzięki temu ruchowi, liczba połączeń wykonywanych przez popularnego europejskiego przewoźnika pomiędzy Polską a Szwecją wzrośnie do rekordowych 52 tygodniowo (włączając w to także rejsy na trasie Gdynia-Nynäshamn).

 

Stena Nordica, która pływała z Gdyni w przeszłości, dołączy do trzech innych promów pasażersko-towarowych, które już obsługują to połączenie, czyli statków: Stena Vision, Stena Spirit oraz Stena Baltica. Z trasy wycofana zaś zostanie typowo towarowa jednostka - ro-ro Gute. Stena Nordica oferuje większą od niej powierzchnię ładunkową, a dodatkowo - w przeciwieństwie do statku Gute - dysponuje także przestrzenią pasażerską, a to oznacza jeszcze większy wybór dla podróżnych przemieszczających się pomiędzy Polską a Karlskroną. Do swojej dyspozycji będą mieli bowiem nawet cztery rejsy dziennie i w sumie aż 46 tygodniowo w obu kierunkach.

 

Stena Nordica to zbudowany w 2000 r. prom, który może zabrać na swój pokład 450 pasażerów. Posiada też linię ładunkową o długości 1950 metrów.

 

 

„Wprowadzenie Stena Nordica na linię Gdynia-Karlskrona jest odpowiedzią na stale rosnące zapotrzebowanie na transport ładunków i przewozy pasażerskie na Morzu Bałtyckim. To jednostka o dwukrotnie większej pojemności frachtowej od jej poprzednika, m/v Gute i zabierająca ponad 400 pasażerów. Oznacza to, że będziemy mogli zaoferować klientom frachtowym i pasażerom znacznie więcej miejsc na naszych statkach” - powiedział Marek Kiersnowski ze Stena Line. „Stena Nordica gwarantuje ponadto krótsze i bardziej komfortowe przepłynięcie. Co ważne, nowy statek jest przystosowany do wykorzystywania dwóch poziomów ramp najazdowych, co znacznie skróci czas załadunku. Ze względu na podobną funkcjonalność do pozostałych trzech statków, Stena Nordica będzie dobrym uzupełnieniem naszej floty. Cieszymy się, że możemy zaoferować klientom Stena Line spójny koncept promów typu ro-pax”.

 

Nie będzie to jedyna zmiana, jaką w nadchodzących miesiącach Stena Line przeprowadzi w swojej siatce połączeń. Dodatkowy statek pojawi się również na trasie Göteborg-Frederikshavn. Na linii tej zadebiutuje odkupiony od Faergen prom Hammerodde. Tymczasem na trasie Travemünde–Liepaja znów będzie pływał statek Stena Gothica, dołączając do jednostki Urd i zastępując przeniesiony na trasę Gdynia-Karlskrona prom Stena Nordica.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Stena Line


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060