HH Ferries Group
HH Ferries Group Ralf Ekvall / studio-e.se
29.06.2018

Kierowcy wybierają prom zamiast mostu. Coraz lepsze wyniki HH-Ferries

Maj był wyjątkowym miesiącem dla HH-Ferries. Przewoźnik właśnie pochwalił się, że w okresie tym po raz pierwszy więcej pojazdów ciężarowych skorzystało z przeprawy promowej niż z mostu biegnącego nad Sundem.

 

W maju na trasie łączącej Helsingør oraz Helsingborg przewiezionych zostało 43 641 pojazdów ciężarowych, co oznacza wzrost o 4 tysiące w porównaniu z poprzednim miesiącem. Pierwszy raz liczba pojazdów ciężarowych przewiezionych przez promy HH-Ferries przewyższyła te, które przejechały mostem nad Sundem.

 

Przedstawiciele HH-Ferries nie ukrywają, że odbierają majowy wynik jako swój sukces, który dodatkowo przynosi olbrzymie korzyści środowisku.

 

„Środowisko zyskuje na takim wyniku, a to za sprawą faktu, że kierowcy pojazdów ciężarowych wybierają coś, co my nazywamy zielonym korytarzem nad Sundem. To jest niesamowite” - powiedział szef HH-Ferries, Johan Röstin.

 

Jak wyliczył przewoźnik, kierowcy wybierający prom mogą zaoszczędzić nawet do 50 kilometrów w porównaniu z przeprawą mostową. Armator podkreśla, że oprócz korzyści dla środowiska zyskują też kierowcy, którzy mają czas na miłą przerwę.

 

 

Oferowane przez HH-Ferries połączenie promowe pozostaje jednym z kluczowych ogniw transportowych w komunikacji pomiędzy Danią a Szwecją. Realizowane jest ono pięcioma statkami, a rejsy odbywają się co 15 minut. Połączenie wykonywane pod marką Scandlines Helsingborg-Helsingör, będącej własnością HH Ferries AB, odbywa się pięcioma statkami. To jednostki: Aurora, Tycho Brahe, Hamlet, Mercandia IV i Mercandia VIII.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: HH-Ferries Group


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060