Tallink
Tallink Marko Stampehl
04.07.2018

Doskonałe wyniki Tallink w czerwcu oraz całym drugim kwartale

Grupa Tallink opublikowała wyniki za czerwiec oraz podsumowała cały II kwartał br. Firma ma wiele powodów do radości.

 

Ubiegły miesiąc okazał się dla estońskiego armatora rekordowy pod względem liczby przewiezionych pasażerów. W czerwcu na pokładach promów należących do przewoźnika znalazło się 989 445 pasażerów. Jest to wzrost o 1,4 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. Jednocześnie firma poinformowała, że był to najlepszy pod tym względem czerwiec w historii firmy.

 

W czerwcu Tallink ustanowił również nowy rekord pod względem liczby pasażerów, którzy skorzystali z oferty realizowanych przez firmę przewozów pomiędzy Estonią a Finlandią. W sumie było to 512 077 pasażerów, co oznacza 1-procentowy wzrost z analogicznym okresem ubiegłego roku. Warty odnotowania jest też wynik osiągnięty przez przewoźnika na trasie pomiędzy Estonią a Szwecją. Przewieziono na niej 101 249 pasażerów, czyli o 3,9 procent więcej niż rok temu.

 

Firma pochwaliła się również wysokim wzrostem, gdy chodzi o liczbę przewiezionych jednostek cargo. W czerwcu br. przetransportowano 32 450 jednostek cargo (w ubiegłym roku było to 30 841 jednostek cargo; wzrost wyniósł zatem 5,2 procent).

 

Także cały II kwartał okazał się bardzo dobry dla armatora. Od kwietnia do czerwca na trasach obsługiwanych przez Tallink przewieziono 2 631 323 pasażerów (wzrost o 1,7 procent), 101 072 jednostek cargo (wzrost o 10,1 procent) oraz 311 340 pojazdów osobowych (wzrost o 0,5 procent).

 

 

„Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się w czerwcu osiągnąć nowy, rekordowy rezultat, gdy chodzi o liczbę pasażerów, zwłaszcza na trasie pomiędzy Estonią a Finlandią, która znajduje się pod dużą presją z uwagi na wielkość konkurencji” - powiedział Veiko Haavapuu z grupy Tallink. „Cały drugi kwartał też okazał się dla nas bardzo silny. Niemal wszystkie trasy wykazały wzrosty w zakresie liczby przewiezionych pasażerów i na każdej osiągnięty został wzrost pod względem transportu cargo”.

 

Grupa Tallink to wiodący przewoźnik promowy w regionie Morza Bałtyckiego. Firma, która jest strategicznym partnerem PromySkat, dysponuje flotą 14 statków, które działają pod markami Tallink i Silja Line. Obsługują one siedem różnych tras.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Tallink


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060