Balearia
Balearia
11.07.2018

Ostatni z serii ekologicznych promów zbudowanych dla firmy Balearia jest już na trasie

Wszystkie promy z serii Eco Class, które zostały zamówione przez firmę Balearia, są już w eksploatacji. Firma wprowadziła niedawno na trasę ostatnią z jednostek. Trafiła ona na linię pomiędzy Ibizą a Formenterą.

 

Hiszpańska Balearia jest jednym z najbardziej aktywnych graczy na rynku promowym, zwłaszcza w kwestii pozyskiwania promów, zarówno tych nowych, jak i używanych. Armator właśnie poinformował, że włączył do eksploatacji już wszystkie promy z serii Eco Class. Najnowszy z nich – Eco AIRE - rozpoczął już kursowanie pomiędzy Ibizą a Formenterą.

 

Najnowszy nabytek ma 28 metrów długości oraz 9 metrów szerokości. Osiąga prędkość 28 węzłów (ok. 52 km na godzinę) i służyły do przewozu pasażerów (na pokład może przyjąć 350 pasażerów) oraz ładunków.

 

Poza wymienionym Eco Aire, Balearia odebrała wcześniej również jednostki: Eco AQUA, Eco TERRA i Eco LUX. Wszystkie zbudowane zostały w stoczni Astilleros Gondán.

 

 

Wszystkie cztery promy linii Eco, które ma już do swojej dyspozycji hiszpański armator, wyróżnia przede wszystkim innowacyjne podejście do kwestii środowiska. Zostały one zaplanowane w sposób uwzględniający najnowsze trendy w ekologii. Celem przewoźnika było ograniczenie do minimum wpływu działalności na otoczenie. Na każdym ze statków znalazły się ogniwa fotowoltaiczne. Także konstrukcja ich kadłubów opracowana została w taki sposób, by uzyskać jak największą efektywność realizowanych operacji. Są one przeznaczone do wykonywania kursów na krótkich trasach.

 

Armator pochwalił się, że wszystkie nowe jednostki otrzymują bardzo wysokie oceny w przeprowadzanych systematycznie przez przewoźnika badaniach satysfakcji konsumenta.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Balearia


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060