Unity Line
Unity Line
25.07.2018

Dzięki szlachetnej postawie Unity Line, polscy strażacy popłynęli do Szwecji za darmo

W ostatnich dniach dużo mówi się o misji polskich strażaków, którzy ruszyli do Szwecji, by pomagać tamtejszym służbom w akcji gaszenia pożarów lasów. Jednym z ważnych ogniw, dzięki któremu realizacja tej misji stała się w ogóle możliwa, okazała się komunikacja promowa.

 

Szwedzkie lasy trawione są przez pożary, które są pokłosiem upalnego i suchego lata. W radzeniu sobie z katastrofą pomagają Szwedom przedstawiciele wielu innych krajów. Jedną z najbardziej imponujących inicjatyw wykazali się strażacy z Polski, którzy stawili się tam licznie wraz z nowoczesnym, profesjonalnym sprzętem. Skala zaangażowania polskich strażaków wywołała aplauz szwedzkiej społeczności. Ale duże brawa należą się też przewoźnikowi promowemu, który pomógł w przerzucenia strażaków oraz sprzętu do Szwecji. Pomocną rękę wyciągnęła firma Unity Line.

 

Polski armator wykazał się bezinteresownością. W sytuacji, gdy inne firmy zaprezentowały konkretne kwoty za transport strażaków oraz sprzętu, firma Unity Line zrobiła to nieodpłatnie. Polska ekipa przepłynęła ze Świnoujścia na pokładzie promu Gryf.

 

Przedstawiciele straży zdradzili, że wśród ofert, które wcześniej otrzymali, a które dotyczyły przewozu specjalistów oraz sprzętu do Szwecji, jedna opiewała na sumę 75 tysięcy złotych. Unity Line nie wzięło ani grosza, a dodatkowo wspaniale ugościło strażaków, oferując im komfortowe kabiny oraz wyżywienie. Strażacy przyznali też, że dzięki życzliwości załogi, rejs przebiegał we wspaniałej atmosferze.

 

Komentatorzy nie mają wątpliwości, że tak szlachetna postawa ze strony Unity Line, to doskonała reklama dla polskiego armatora.

 

 

W ramach akcji pomocowej do Szwecji trafiło 139 strażaków oraz 44 pojazdy.

 

Unity Line jest partnerem strategicznym PromySkat. Oferowane przez tę firmę połączenia można rezerwować za pośrednictwem naszego serwisu. Serdecznie zapraszamy!

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: tvp.info


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060